ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir/Odunpazarı'nda 122 m² daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047664
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : HUZUR MAH. / HUZUR
Oda Sayısı : 3+1
: 122
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 07.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7347 ESAS
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
02.12.2019 14:30
Satış Yeri
:
4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ESKİŞEHİR4. İCRA DAİRESİ

2019/7347 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri : Eskişehirili, Odunpazarı ilçesi ,Yenidoğan mahallesi, 7752ada, 9parsel, yüzölçümü311,00 m2, Niteliği 6 katlı betonarme apartman ve arsası, Kat: 4, B.B.No:8, ArsaPayı140 / 1555 , Mesken Borçlu adına Tam hisse paylı olarak kayıtlıdır. Kat Mülkiyetine çevrilmiştir.
ADRESİ: Huzur mahallesi , Ali Rıza Efendi caddesi, No: 103, Kat :4,D:8
İmar Durumu:İmar Planında bitişik nizam 5 kat mesken sahasına isabet etmektedir
Ana bina ;AliRızaEfendi caddesi ( genişliği 25mt. ) ile Aşık Veysel sokaklarının kesiştiği yerde köşe binadır. Kuzey ön cephelidir. Meskun mahal içindedir. Bina mevcut haliyle Odunpazarı Belediyesinin, Esgaz?ın ve Tedaş ın hizmetlerinden yararlanmaktadır. Onaylı projesine göre yapılan betonarme karkas bina III. Sınıf, B grubu yapı sınıfında yapılmıştır. Asansörlü Binanın iç merdivenleri mermer kaplamadır. 2019 yılı asgari arsa birim değeri 626,44 TL/m2 dir. Bina kuzey-doğucephelidir. Binanın dışı dış cephe boyası ile boyanmıştır. Isınma sistemi kombi ile yapılmaktadır. Her katta iki daire vardır. Bina ve daire bakımlıdır. Şehir merkezine kuş uçumu 2.265 mt. , Cumhuriyet Bulvarına( üzerinden tramvay hattı geçmektedir) 353mt. mesafededir. Yakın çevresinde Devlet Hastanesi , Org. Halil Sözen İ.Ö.O., 75. Yıl Yunus Emre Çocuk Yuvası, Kız Yetiştirme Yurdu , OdunpazarıBelediyesi , B-5katlıyeni yapım binalarH. Mehmet Alaca camii vardır. Ulaşım bina önündeki caddeden yapılmaktadır. III. Sınıf B grubu yapıdır. Yönetim Planı 26.12.2008 dir.Yaklaşık8-10yıllık bina olup, yıpranma oranı% 10dur.
Dairenin Özellikleri; Keşif günü borçlunun mesken olarakkullandığıdairekuzey-güney cephelidir.ProjeBrütalanı 147,24 m2 ( yaklaşık NetAlanı 122,50 m2 )dir. Salon + mutfak + antre + 3 oda +banyo + wc+ balkon dan ibarettir. Daireyegiriş kapısı çelik, iç kapılar amerikan tipikaplama ahşap kapı ve pencereler renkli pvc doğramadır. Odaların+ antrenin + mutfağın tabanları laminant parke vediğer ıslak zeminlerin tabanı seramik kaplıdır. Mutfakta alt + üst kaplama ahşap dolap+ çimstone tezgah+ çelik evye aspiratör + tezgah üstü mozaik fayans + doğalgaz hattı + kombi vardır. Duvarlar ve tavanlar alçı sıva üzeri boyalıdır. Mutfakta duvarlar komplefayans ve antre deki duvarların bir bölümüdekoratif taş kaplıdır. Banyoda duvarlar komple fayans ile kaplı olup , dolaplı lavabo+klozet+jakuzi+duşakabin +duş teknesi + banyo bataryası mevcuttur.
Taşınmazın Değeri : Taşınmazın vasfı , yapı sınıfı , kullanış şekli , bakımlıbina ve daire olması , İmar durumu , çevredeki ana yollara , caddelere , alış-veriş ve ticaret yerlerine olanyakın mesafesi , sonkatta ve kuzey ön cepheli ve önünün açıkoluşu vs. gibi tüm bu özellikleri bir bütün olarak göz önünde bulundurularak ve de piyasa alım-satım rayiçleride dikkate alındığında Keşif Tarihindeki Piyasa Pazar Değeri 320.000,00 TL. dir.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 02/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat / ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satış ilanından ilgililere tebliğat çıkarılmış olup, tebliğatın yapılamaması halinde iş bu ilanın İİK.nun 127. Maddesi geregince tebliğat yerine kaim olacağı ilan olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7347 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR