ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Odunpazarı'nda 1+1 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153742
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Semt-Mahalle : EMEK MAH. / EMEK
Oda Sayısı : 1+1
: 53
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ŞEHİR GAZETESİ 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
(2019/12613 ESAS)
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.05.2020 14:05
İkinci Satış Günü
:
05.06.2020 14:05
Satış Yeri
:
1 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR
1. İCRA DAİRESİNDEN
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

(2019/12613 ESAS)

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri : Eskişehir İl, Odunpazarı İlçe, 5922 Ada, 1 Parsel, MAMUCA Mahalle/Köy, bodrum kat 1 bb Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz mesken konumunda olup, borçlu oturmaktadır. emek mahallesi. yanartaş sokak .2006(ruhsat) yılı asgari arsa m2 birim rayiç/emlak değeri 32,00 tl./ m2 dir. bodrum + zemin +2 normal katlı betonarme karkas bina olarak inşa edilmiş olup,toplam 5 adet bağımsız bölümden ibarettir. bina ana giriş kapısı ve merdiven korkulukları demir doğrama,merdiven basamak ve sahanlıkları,kat holleri traverten mermer kaplamadır.ana giriş, merdiven basamaklarının bulunduğu duvarlar ve bina dış cephesi dekoratif sıva üstü boyalıdır. yapı yaklaşık birim maliyetleri hakkındaki tebliğe ve onaylı genel inşaat projesine göre inşa edilen karkas bina ııı. sınıf b grubu yapı sınıfında yapılmış olup, 2019 yılı inşaat m2 birim fiyatı 1.210,00tl/ m2 olup,yıpranma oranı ise% 15(11-15 yaş arası)dır. meskenin özellikleri: odunpazarı belediyesince onaylı genel inşaat projesine göre; oda+(salon-mutfak nişi)+antre+(duş-wc)?den ibarettir.bürüt alanı 53,44 m2,net kullanım alanı 44,52 m2 dir. ruhsat tarihi 24 temmuz 2006 dır.daire giriş kapısı çelik,pencereler pvc doğramadır. odaların döşemesi laminat parke,ıslak zeminler ise seramiktir.duvarlar saten alçı üstü boyalıdır.salon alanında mutfak nişi oluşturulmuştur.banyo ve wc de zemin seramiktir.ısınma sistemi,doğalgaz kombi sistemdir. esgaz+belediye+elektrik hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Emek Mh Yanartaş Sk No: 23/1 Odunpazarı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 130 m2 Arsa Payı : 1/5
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam üç (B-3) kat konut alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 90.000,00 TL KDV Oranı : %1 (Ödeme tarihindeki kdv oranı uygulanacaktır)
Kaydındaki Şerhler: Taşınmaz üzerinde AT 3402 sayılı kanunun ek 1. maddesi uygulamasına tabidir beyanı mevcuttur.
1. Satış Günü : 07/05/2020 günü 14:05 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 05/06/2020 günü 14:05 - 14:10 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR
Satış Şartları
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- tebligat yapılamadığı taktirde İİK 127 maddesi gereğince gazete veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçecektir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12613 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR