ANKARA 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esertepe Mahallesi'nde 108 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908143
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : ESERTEPE MAH. / ESERTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 108
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 03.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/17154 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.01.2019 14:50
İkinci Satış Günü
:
22.02.2019 14:50
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
20. İCRA DAİRESİ
2016/17154 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 31779 Ada, 9 Parsel, ESERTEPE Mahalle/Köy, 3. KAT -9 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm ANA GAYRİMENKULUN DURUMU: Bina, zemin+10 normal kattan oluşmaktadır. Ön cephesi cam mozaik kaplı, diğer cepheleri sıva üzeri boyalıdır. Giriş Tarhanlar Caddesi cephesinde, zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Zemin katında 2 dükkan ve normal katlarda 2' şer daire bulunan ana taşınmazda toplam 12 bağımsız bölüm vardır. 9 NUMARALI KÖMÜRLÜK EKLENTİLİ MESKEN: Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Bağımsız bölüm mahallen; antre, 3 oda , salon, mutfak, wc , banyo ve 4 balkondan müteşekkildir. Antre, mutfak, wc, banyo ve balon zeminleri seramik, salon ve 2 odada yer döşemesi laminat parke, diğer odalarda pvc yer kaplaması mevcuttur. Balkonlardan biri cam balkon sistemi ile kapatılmıştır. Mesken kombi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır. Mesken bina girişine göre sol ön, yan ve arka cephelidir. Meskenin faydalı kullanım alanı 18 m2 balkon ve 90 m2 daire olmak üzere toplam 108 m2 'dir.
Adresi : Kuşcağız(Tapu Kaydında Esertepe) Mahallesi, Tarhanlar Caddesi, 44 Numaralı Bayram Apartmanı, 3. Normal Kat, 9 Numaralı Mesken Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 655 m2
Arsa Payı : 120/1310
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : EKLENTİ: 9 NUMARALI KÖMÜRLÜK
1. Satış Günü : 25/01/2019 günü 14:50 - 15:00 arası
2. Satış Günü : 22/02/2019 günü 14:50 - 15:00 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/17154 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
Taşınmazın satış ilanı İİK 127. Madde hükümlerine göre ' adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresi olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer' hükmü uyarınca ilan edilecektir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR