BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt'ta icradan satılık çatı piyesli mesken

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889741
Şehir : İstanbul / Esenyurt
: 105
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 07.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2885 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
29.01.2019 15:00
Satış Yeri
:
Büyükçekmece adliyesi ek binası yanı mezat salonu ay merkez karşısı Büyükçekmece/istanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2018/2885 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI1- TAPU KAYDI:

Dosyasında mevcut Esenyurt Tapu Müdürlüğünün 11.7.2018 tarihli yazısı eki ve tapu kaydına göre; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, 1988 ada, 19 parsel,20/100 arsa paylı, 3. Kat, 9 no.lu çatı piyesli mesken niteliğindeki bağımsız bölümün kaydı üzerinde belirtilen şerhler ile alacaklı banka lehine ipotek hakkının bulunduğu görülmektedir.

2- İMAR DURUMU:

Esenyurt Belediye Başkanlığı imar arşivinde yapılan araştırmaya göre; Esenyurt ilçesi Üçevler Mahallesi 1988 ada 19 parselin 12.7.2013 tarih ve 1523 sayılı kararı ile İstanbul Büyükşehir BelediyeBaşkanlığı tarafından onaylanan Esenyurt TEM Güneyi, 2. Etap, 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında bitişik nizam 5 kat Konut Alanında kaldığı belirtilmektedir.

3- HUDUDU VE SAHASI :

Taşınmazın birlikte getirilen paftasının zemine tatbikiyle yerine uygunluğu saptanmıştır.

4- TAŞINMAZIN HALİ HAZIR DURUMU:

Kıymet takdirine konu taşınmaz; tapunun Esenyurt İlçesi 1988 ada 19 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Esenyurt Üçevler Mahallesi, Pazar Yolu Caddesi, 909. Sokak, No: 2, K:3 D:9 adresinde yer almaktadır.

Yerinde yapılan incelemede; çatı piyesli dairenin alt katının; giriş holü, koridor, koridor üzerinde salon, mutfak, iki yatak odası, banyo tuvalet ve bir balkon, üst kat; merdiven holü, holle irtibatlı geniş bir oturma alanı, arkada yatak odası, ayrı mutfak, banyo tuvalet ve açık terastan ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları camlı Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, içeriden bağlantıyı temin eden merdiven ve korkulukları ahşap, pencereler pvc’dir. Binanın ortak alanları mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur. Dairede ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Dairenin keşif tarihinde boş olduğu görülmüştür. Daire alt ve üst katlar birlikte takriben brüt 105 m2 kullanım alanına sahiptir. Dairenin üst katında merdiven, oturma alanı ve yatak odası bütünüyle laminant parke olup, parkenin yer yerhasarlı, üst kat duvarlarının rutubetli olduğu görülmüştür.

taşınmaz İlçe merkezine nispi uzaklıkta olup, alışveriş noktalarına çarşı pazara, bölgedeki devlet hastanesi ve toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Altyapı sorunu çözüme kavuşturulan, gelişme gösteren bölgede yer almaktadır. E-5 karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkânına sahiptir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bulunduğu cadde ve yolları asfalttır. Binaya giriş arka cepheden yapılmaktadır. İki ayrı girişi bulunmaktadır. Binanın ön cephesinde zemin kat işyeri şeklinde inşa edilmiştir.

9 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM:

Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 1988 Ada, 19 Parsel, ESENYURT Mahalle/Köy, 9 Nolu Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü : 105 m2
Arsa Payı : 20/100
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : 5582sayılıyasakapsamında açılan konut finansmanıkredisinden dolayı KDVdenMUAFTIR
Kaydındaki Şerhler : TAPUKAYDINDAKİ GİBİDİR
1. Satış Günü : 26/12/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 29/01/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri: Büyükçekmece adliyesi ek binası yanı mezat salonu ay merkez karşısı Büyükçekmece/istanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV(MUAFTIR),1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2885 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR