BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt'ta 94 m² 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038426
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : BARBAROS HAYRETTİN PAŞA MAH. / KIRAÇ
Oda Sayısı : 2+1
: 94
Bulunduğu Kat : 5
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2333 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.09.2019 14:00
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol No : 107Çanakkale Sok. Ay Merkez Karşısı Büyükçekmece/ İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2019/2333 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri
Özellikleri: Satışa konu daire nitelikli taşınmaz tapunun Esenyurt İlçesi, Kıraç Köyü, 1014 ada, 7 parsel numaralı, 12.544,81 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmazı üzerindeki zeminde “Rüya Prestij Evleri” olarak adlandırılmış sitede, yanda fotoğrafı görülen ok ile işaretli D blokta, 5.katta yer almakta olup taşınmaz 28/10000 arsa paylı ve 109 bağımsız bölüm numaralıdır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumda olan sitenin yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Sitenin giriş çıkışı güvenlik kontrollü olup sitede kapalı otopark ile aşağıdaki fotoğrafta da görüleceği gibi yüzme havuzu, mini basketbol sahası bulunmaktadır. Taşınmazın yer aldığı blok betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Yerinde yapılan incelemede, blokta çift asansör ile yangın merdiveninin bulunduğu belirlenmiştir. Blok girişinde resepsiyon bulunmaktadır. Blokta ortak alan zeminleri seramik kaplıdır. Tavan ve duvar yüzeyleri ise boyalıdır. Blokta merdiven korkulukları mevcut olup krom malzemedendir. Bloğun yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2 sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır. İnceleme günü taşınmazın yanda fotoğrafı görülen dış çelik kapısı çalınmakla beraber kapıyı açan olmadığından özellikleri çevreden sorularak ve ilgili Tapu Müdürlüğü’ndeki mimari projesi incelenerek belirlenmiştir. Buna göre, taşınmaz; antre, mutfak, banyo + wc, 2 adet oda, 1 adet salon ile balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Projesine göre net 94,00 m2 dir. Taşınmazda ıslak zeminler seramik/fayans, kuru zeminler ise laminant parke kaplıdır. Dış kapısı çelik olan taşınmazın iç kapıları ahşap pres kapıdır. Pencere doğramaları pvc den mamul olup çift camlıdır. Tavan ve duvar yüzeyleri boyalı olan taşınmazın tavan yüzeylerinde kartonpiyer bulunmaktadır. Taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar, radyatörler tamdır.
Adresi: Esenyurt İlçesi, Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesinde, Necip Fazıl Kısakürek Caddesi ile bağlantılı 2308 ile 2307 Sokaklar arasında yer almaktadır.
Yüzölçümü: 12.544,81 m2
Arsa Payı : 28/10000
İmar Durumu: Taşınmazın onaylı uygulama imar planında TAKS: 0,30 – Emsal: 1,50 – konut alanında kaldığı anlaşılmaktadır.
Kıymeti: 275.000,00 TL
KDV Oranı: KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü: 13/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü: 11/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol No : 107Çanakkale Sok. Ay Merkez Karşısı Büyükçekmece/ İSTANBUL

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2333 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 08/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR