BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt'ta 69 m² dubleks daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048376
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : GÖKEVLER MAH. / KIRAÇ
: 69
Bulunduğu Kat : 9
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 08.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1498 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.10.2019 12:00
İkinci Satış Günü
:
12.11.2019 12:00
Satış Yeri
:
BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EKBİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2019/1498 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 324 Ada, 4 Parsel, KIRAÇ Mahalle/Köy, AYAZMAÇATAĞI Mevkii, A BLOK 9.KAT 128 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz, Esenyurt İlçesi, Kıraç Mahallesi,324 ada 4 parselde kayıtlı olup, adres olarak; Esenyurt İlçesi Gökevler Mahallesi, Özdemir SokakNo: 7, A-Blok 9. kat No:128 adresinde yer almaktadır.
Yerinde yapılan incelemede dairenin dubleks özellikte olduğu, alt katta salon+açık mutfak+banyo, üst katta ise yatak odası ve banyo bulunduğu görülmüştür. Dairede salon ve oda zeminleri laminant parke,ıslak alanlar seramik, pencereler pvcdir. Dubleks daire içerisinde üst kata ahşap döner merdivenle çıkılmaktadır. Daire klimalıdır. Daire takribi brüt 69,50 m2 kullanım alanına sahiptir.
Satışa konu taşınmaz ilçe merkezine uzak kalmakta olup, alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Yakın çevresinde konut tipi yapılaşmalar bulunmaktadır. Yakınında sanayi tesisleri de mevcuttur. Tüyap Fuar Alanının hemen yakınında, metrobüs Tüyap Durağına yürüme mesafesindedir. Alışveriş noktalarına, çarşı pazara nispi mesafededir.Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E-5 karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. E5 karayolu ve TEM otoyolunu birbirine bağlayan bağlantı yoluna yakın mesafededir.
Mahallen yapılan incelemede, taşınmazın bulunduğu ana binanın tümüyle günlük kiralık olarak kullanıldığı, binanın günlük kiralama işlerinin bitişik kafedeki şahıslarca yürütüldüğü, bina girişindeki loby aracılığıyla binadaki muhtelif dairelere günlük kiralık daire sunulduğu görülmüştür. Kıymet takdirine konu 128 nolu dairenin de günlük kiralık olarak işletildiği anlaşılmıştır.
Yüzölçümü : 10.247,32 m2
Arsa Payı : 120/30000
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı’nda Taks: 0.30, Emsal :2.00Ticaret + Konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : Tescil tarihinin 31/12/2019 tarihinden önce olması halinde KDV oranı %8 aksi halde %18 alınacaktır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 11/10/2019 günü 12:00 - 12:05 arası
2. Satış Günü : 12/11/2019 günü 12:00 - 12:05 arası
Satış Yeri : BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EKBİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1498 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR