BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt'ta 69 m² daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048192
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : SULTANİYE MAH. / İNCİRTEPE
Oda Sayısı : 1+1
: 69
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 08.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/532 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.10.2019 14:40
İkinci Satış Günü
:
18.11.2019 14:40
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2019/532 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, 2886 ada, 49 parsel, 4030/44856 arsa paylı, 4 kat, 11 no.lu mesken niteliğindeki bağımsız bölüm taşınmazın kaydı üzerinde belirtilen bir adet şerh ile alacaklı banka lehine ipotek ve rehin hakkı bulunduğu görülmektedir. Keşif tarihinde daire kapısı kapalı olduğundan özellikleri Esenyurt Belediyesinden onaylı projesi incelenmek ve bilgi alınmak suretiyle tesbit edilmiştir. Buna göre; dairenin plan itibariyle; geniş giriş holü, salon, mutfak, bir yatak odası, sandık odası, banyo tuvalet, ayrı küçük tuvalet ve bir balkondan ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları camlı Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, pencereler pvc’dir. Ortak alanları bej mermer, merdiven korkuluklar alüminyumdur. Binada asansör mevcut olup, keşif tarihinde kullanılmadığı görülmüştür. Keşif tarihinde dairenin boş olduğu belirtilmiştir. Proje sayfasına göre daire takriben brüt 69,11 m2, net 60,99 m2 kullanım alanına sahiptir. Doğalgaz tesisatının daire kapısına kadar olduğu tesbit edilmiştir. Binada her katta iki daire bulunmaktadır. Kıymet takdirine konu taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E-5 Karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Yakın çevresinde konut tipi yapılaşmalar mevcuttur.
Adresi : Sultaniye Mahallesi, Aşık Şenlik Caddesi, 625 Sokak, No:11-13, K:4 D:11 Esenyurt adresinde yer almaktadır.
Yüzölçümü : 224,28 m2 Arsa Payı : 4030/44856
İmar Durumu : Dosyasında mevcut Esenyurt Belediyesinin imar yazısına göre; Esenyurt Sultaniye Mahallesi 2886 ada 49 parselin İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin 12.07.2013 tarih 1524 sayılı kararı ile onaylanan Esenyurt Tem Güneyi 3 Etap 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında Bitişik Nizam 5 Kat Konut Alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 170.000,00 TL KDV Oranı: KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 21/10/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 18/11/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/532 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR