BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt'ta 62 m² 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078138
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : MEHMET AKİF ERSOY MAH. / MEHTERÇEŞME
Oda Sayısı : 2+1
: 62
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2361 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
135,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.12.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 11:15
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2019/2361 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: Esenyurt İlçesi Esenyurt Köyü 1074 ada 25 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Esenyurt Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Ufuk Caddesi, 1922. Sokak, Demirel İnşaat, Erdoğan Apartmanı, No: 5, bodrum kat, D: 2 adresinde yer almaktadır.Yerinde yapılan incelemede, dairenin plan itibariyle; giriş holü, salon, mutfak, iki yatak odası ve banyo tuvaletten ibaret olduğu tespit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları camlı Amerikan kapı, giriş ve salon zeminleri mermer görünümlü laminant parke, ıslak alanlar seramik, tavanlar kartonpiyer, pencereler pvc, pencere korkulukları ferforje demirdir. Ortak alanlar bej mermer, korkuluklar alüminyumdur. Dairede ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Proje kapak sayfasına göre; daire takriben net 62,40 m2 kullanım alanına sahiptir. Dairede mal sahibinin ikamet ettiği belirtilmiştir. Binada her katta iki daire bulunmaktadır. ilçe merkezine nispi mesafede olup, semt merkezinde yer almaktadır. Alışveriş noktalarına, çarşı pazara yürüme mesafesinde olup, toplu taşım araçların geçiş güzergahı üzerinde yer almaktadır. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş bir bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yakınında semt pazarı kurulmaktadır. Yakın çevresinde Carrefoursa, Marmara Park, Eskiji gibi alışveriş merkezleri bulunmaktadır E-5 karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir.
Yüzölçümü: 218,30 Arsa Payı:14/218
İmar Durumu: Bitişik Nizam, 5 Kat, Ticaret + Konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti: 135.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 13/12/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2361 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR