BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt'ta 54 m² daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01025100
Şehir : İstanbul
: 54
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE DAMGA 13.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3547 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
225,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.09.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
21.10.2019 11:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE3. İCRA DAİRESİ

2018/3547 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN:
A-Adres ve Tapu Özellikleri: Satışa konu taşınmaz tapunun İstanbul İli,Esenyurt İlçesi,Esenyurt Köyü, 2343 ada,60 parsel ,arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde 4.kat 11 bağımsız bölüm numaralı taşınmazıdır. Taşınmaz adres olarak;Esenyurt İlçesi,Namık Kemal Mahallesi,Doğan Araslı Bulvarı,12.Sokak,31/1 dış kapı numarasında 4.katta yer almaktadır.
B-Çevresel Özellikleri: Satışa konu taşınmazın bulunduğu yapı Devlet Karayoluna ve ilçe merkezine uzak mesafede olmasına karşın ilçenin ana ulaşım arterlerinden olan Doğan Araslı Bulvarına yakın konumdadır.Toplu taşım araçlarıyla ulaşım olanağı mevcuttur.Yakın çevresinde Esenyurt Osmangazi İlkokulu,Esenyurt 80.Yıl Ortaokulu,Fatih Sanayi Sitesi,Dinamo Hastanesi,Firuzköy Stadyumu,Esenyurt Belediyesi,Esenyurt Üniversitesi ve City Center bulunmaktadır.Taşınmazın yer aldığı bölgede teknik altyapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye şehir suyu,şehir elektriği,doğalgaz,telefon,kanalizasyon ve iletişim hizmetleri verilmektedir.Bölgede belediye ve kamu hizmetleri mevcuttur.
C-Parsel Özellikleri: Satışa konu taşınmazın yer aldığı parsel geometrik olarak dikdörtgen şekilli olup sınırları düzgün ve belirgindir.Ana taşınmazın tek cephesi yol diğer cepheleri komşu parseller ile sınırlıdır.Parselin cepheli olduğu yol sokak (12.Sokak)niteliklidir.Parsel üzerinde tek yapı bulunmaktadır.
D-Yapı Özellikleri: Satışa konu taşınmazın yer aldığı yapı betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir.Kat irtifak projesine ve yerindeki duruma göre;bodrum kat,zemin kat ve 4 normal kattan oluşmaktadır.Projesine göre bodrum katta 2 adet daire ile arka bahçeye çıkış holü;zemin katta 2 adet daire ve bina girişi,normal katların herbirinde ise 2'şer adet daire olmak üzere binada toplam 12 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Binanın ön cephesi kompozit malzeme ile kaplıdır.Bina içinde kat ve merdiven sahanlıkları mermer kaplıdır.Bina içinde asansör ve doğalgaz tesisatı mevcuttur.Bina giriş kapısı,dekoratif,cam bölmeli,çelik doğramadır.binanın sahanlıkları ile merdivenlerinin olduğu kısımlarda tavan ve duvar yüzeylerinin boya/badanalı olduğu belirlenmiştir.
E-Bağımsız Bölüm Özellikleri: Satışa konu taşınmaz keşif günü içerisine girilerek inceleme yapılmıştır.Taşınmaz mesken niteliklidir.Mimari proje ve yerindek imalata göre antre,mutfak+balkon,yatak odası,salon,sandık odası,banyo ve tuvalet hacimlerinden oluşmaktadır.Mimari projesine göre net 47 m2 alanlıdır. Bağımsız bölüm listesinde taşınmaz net 54,96 m2 ve brüt 64,66 m2 alanlı olduğu belirtilmektedir.Taşınmazın çelik kapısı dekoratif desenli çelik kapıdır.İç mekan kapıları pres kapıdır.Dış cephe doğramaları PVC malzemeden imaldir.Taşınmazın ıslak zeminleri seramik,kuru zeminleri ise laminant parke kaplıdır.Duvar ve tavan yüzeyleri boyalıdır.Yatak odası,mutfak ve antre tavanları;dekoratif asma tavandır.Taşınmazda vitrifiye ve armatürler,anahtar,priz ve sigortalar,mutfak tezgah ve dolapları tamdır.
Adresi : Namık Kemal Mahallesi,Doğan Araslı Bulvarı,12.Sokak, Dış Kapı No: 31/1, 4.Kat, D:11 Esenyurt / İSTANBUL
Arsa Payı : 9/100
İmar Durumu : 1/1.000 Ölçekli Esenyurt ilçesi TEM Güneyi 4.Etap Uygulama İmar Planı kapsamında Nizam: Bitişik / Hmax: 5 kat / Ön Bahçe Mesafesi: 3,00 m / Yan Bahçe Mesafesi: 4,00 m / Konut Alanında kaldığı öğrenilmiştir.
Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 19/09/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 21/10/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3547 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR