BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt'ta 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01132586
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : BALIKYOLU MAH. / İNCİRTEPE
Oda Sayısı : 2+1
: 76
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

SON SAAT 15.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1284 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.04.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
04.05.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2019/1284 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 562 Ada, 14 Parsel, ESENYURT Mahalle/Köy, 11 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Balık Yolu Mahallesi, 473. Sokak, No:24de kain, 562 ada, 14 nolu parselde kayıtlı binanın, 4. katta, 10/100 arsa payına tefrikli (11) nolu Dairenin tamamıdır. Ana Gayrimenkul : Söz konusu parsel üzerinde bitişik nizamda bina bulunmaktadır. Bina konum olarak, 473. Sokağa cepheli olup, Tem Bağlantı yolunun 300 m doğusunda yer almaktadır. Doğan Araslı Bulvarı ve Esenyurt Merkezine 1,5 km mesafededir. Yakın çevresinde Fahir İlkel Ortaokulu ve benzer nitelikte konut amaçlı kullanılan yapılar bulunmaktadır. Bilali Habeşi Camii ve toplu taşıma araçları ile ulaşım yürüme mesafesindedir. Konu taşınmazın bulunduğu Bina; Bodrum+Zemin+4 Normal katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bina takribi 7 yıllıktır. Dış cephe mantolaması yapılmış olup, binada asansör bulunmaktadır. (11) Numaralı Daire:Binanın en üst katı olan 4. katında ve doğu cephesinde yer almaktadır. Pencereleri güney ve kuzey (sokak) cephelerine bakmaktadır. Kiracı tarafından kullanılmaktadır. Daire;2 adet oda, salon, mutfak, banyo+Wc, antre ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Malzeme özelliği olarak ; Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, tavanlar strafor kaplanmıştır. Mutfak dolapları laminat, tezgah granittir. Banyoda vitrifiye malzemesi olarak duşakabin, dolaplı lavabo ve klozet mevcut olup, banyo tavanında rutubete bağlı kararmalar oluşmuştur. Pencereler PVC doğramadır. İç kapılar amerikan panel, dış kapı çelik olup ayrıca demir doğama kapı mevcuttur. Dairede kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmakta olup, salonda ayrıca bir doğalgaz sobası bulunmaktadır. Daire ortalama malzeme özelliklerine sahip olup, kısmen bakım gerektirmektedir. Dairenin Brüt alanı: 76,00 m2 , Net alanı: 59,60 m2 dir.
Adresi : Balıkyolu Mah. 473. Sok. No:24 D:11 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 196,71 m2 Arsa Payı : 10/100
İmar Durumu : Var, Kat sayısı 5, İnşaat tarzı Bitişik nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 180.000,00 TL KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 07/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 04/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Büyükçekmece 2. İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankasında bulunan TR420001500158007290494645 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur.7- Fiziken yapılacak ihalelerde 1,2,3,5 TL gibi bilinçli olarak mesnetsiz peyler sürmek şartı ile ihale için verilen kısa sürede ihalenin sıhhatini bozarak, ihalenin feshine bulgu oluşturmak maksadı ile sebepsiz yere hak kayıplarına neden olan pey sürme işlemlerine mani olmak için fiziken sürülecek olan iki pey arasında en az 100,00 TL lik artış farkı aranmasına, 100,00 TL lik artış farkı altında pey sürenlerin peylerinin dikkate alınmamasına, (internet ortamında verilen tekliflerde bu hususun uygulanma imkanı bulunmadığından internet teklifleri istisnadır) 8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1284 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR