BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt'ta 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115209
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : İNÖNÜ MAH. / İNCİRTEPE
Oda Sayısı : 2+1
: 52
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 12.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3847 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
105,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.02.2020 10:50
İkinci Satış Günü
:
23.03.2020 10:50
Satış Yeri
:
BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EKBİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE2. İCRA DAİRESİ

2018/3847 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 1477 Ada, 10 Parsel, ESENYURT Mahalle/Köy, BODRUM KAT 1 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz tapunun Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, Kurtbostan Mevkii, 1477 ada, 10 parsel numaralı, 150,00 m2 yüzölçümlü ana taşınmazında, üzerinde Yolcu İnşaat yazan, 5 dış kapı numaralı binada yer almaktadır. Taşınmazın yer aldığı bina adres olarak Esenyurt İlçesi, İnönü Mahallesinde Mandıra Caddesi ile irtibatlı 398. Sokak üzerinde yer almaktadır.
Kıymet takdirine konu taşınmazın yer aldığı bina ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. Taşınmaz çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumda olup yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmıştır. Bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Yakın çevresinde az katlı binalar, Mehmet Akif Ersoy Parkı,Avrupa Tıp Merkezi, İSKİ Esenyurt Şube Müdürlüğü ile Esenyurt Kültür Merkezi yer almaktadır.
Yerinde yapılan incelemede, binanın betonarme karkas tarzda inşa edildiği, bodrum, zemin, 4 adet normal katından oluştuğu, binanın ortak merdiven mahallerinin mermer kaplı olduğu, tavan ve duvar yüzeylerinin boyalı olduğu, merdiven korkuluklarının mevcut ve krom malzemeden olduğu, tek asansörlü olduğu belirlenmiştir. Binanın yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır.
İnceleme günü taşınmaz içerisine girilmek suretiyle incelenmiştir. Ayrıca ilgili Tapu Müdürlüğündeki mimari projesi de incelenmiştir. Taşınmaz yabancı uyruklu kiracı tarafından kullanıldığı, plan itibariyle; antre, salon, mutfak, 2 adet oda, banyo + wc ile ayrı tuvalet bölümlerinden oluşmaktadır. İncelenen ilgili Tapu Müdürlüğündeki mimari projesine göre net 52,36 m2 dir. Taşınmazda ıslak zeminler seramik/fayans (antre hariç), antre, salon ve odaların zemini ise laminant parke kaplıdır. İç kapıları ahşap pres kapıdır. Pencereler pvc den mamul olup çift camlıdır. Pencere önlerine korkuluk tesis edildiği belirlenmiştir. Tavan ve duvar yüzeyleri boyalı olan taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar, radyatörler tamdır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı mevcuttur.
Yüzölçümü : 150 m2
Arsa Payı : 14/100
İmar Durumu : İnşaat tarzıEsenyurt İlçesi, İnönü Mahallesi, 1477 ada, 10 parsel numaralı taşınmazın onaylı uygulama imar planında bitişik nizam/ 5 konut/ konut alanında kaldığı belirlenmiştir.
Kıymeti : 105.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi olup tapu kaydı üzerinde ipotek, aile konutu şerhi, icrai haciz şerhi v.s. bulunmaktadır,
1. Satış Günü : 21/02/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 23/03/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EKBİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3847 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR