BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt'ta 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115165
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : PINAR MAH. / ESENYURT
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 12.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3853 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
115,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.03.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
03.04.2020 14:30
Satış Yeri
:
MEZAT SALONUBüyükçekmece Adliye ek binası yanı Silivri ( e-5 ) yolu üzeri Aymerkez AVM karşısı Büyükçekmece- İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2019/3853 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : İstanbul, Esenyurt, 2536 Ada, 24 Parsel, Esenyurt Mahalle/Köy, bodrum kat 1Nolu bağımsız bölüm sayılı satışa konu taşınmaz; binanın bodrum katında olup Ana Gayrimenkul: Söz konusu parsel üzerinde, bitişik nizamda, ara konumlu, Pınar Apartmanı olarak adlandırılmış bina bulunmaktadır. Bina konum olarak, Yaşar Kemal Caddesi ile bağlantılı 1247. Sokağına cepheli olup, Pınar Camiinin batısında bulunmaktadır. Esenyurt Meydanı ve Doğan Araslı Bulvarına 1,3 km, Esenyurt Devlet Hastanesine 600 m mesafede yer almaktadır. Yakın çevresinde Merkez Ortaokulu, Pınar Camii ve benzer nitelikte bitişik nizamda orta gelir seviyesine hitap eden konut amaçlı kullanılan binalar bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşım ve sosyal alanlar yürüme mesafesindedir. Konu taşınmazın bulunduğu Bina; Bodrum+Zemin+4 Normal katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bina takribi 5 yıllıktır. Asansör mevcuttur. Dış cephe mantolaması yapılmış olup, bodrum ve zemin kat cepheleri seramik kaplamadır. (1) Numaralı Mesken: Binanın bodrum katında ve doğu cephesinde yer almaktadır. Boş haldedir. Dairenin kuzey pencereleri sokak cephesine bakmaktadır.Mesken; 2 adet oda, salon, mutfak, banyo, Wc, hol ve teras hacimlerinden oluşmaktadır. Bina bahçe çıkış alanı ( net 2,94 m2 ) proje harici daire içine katılmıştır. Dairenin bu sebeple duvar ile ayrılmış, bina ortak alanı olan ancak mahallinde proje harici kapatılarak daire kullanımına alınan teras alanı bulunmaktadır. Bu yasal olmayan alan için yan komşu tarafından yasal işlem başlatıldığı beyan ile öğrenilmiştir.Malzeme özelliği olarak ; Salon ve odaların duvarlar saten boya, tavan kartonpiyerli olup, boyalarda ağırlıklı olarak zemine yakın kısımlarda rutubet ve dökülmeler oluşmuştur. Mutfak dolapları laminat, tezgah granittir. Banyoda vitrifiye malzemesi olarak duşakabin, klozet ve lavabo bulunmaktadır. Pencereler PVC doğrama olup, demir doğrama korkuluk bulunmaktadır. İç kapılar amerikan panel, dış kapı çeliktir. Dairede kombi sistem petekli kalorifer tesisatı bulunmaktadır. Daire parkeleri rutubetten bozulmuş haldedir. Duvarların alt kısımları rutubet sebebi ile sıvaları boyaları dökülmüştür. Bazı kısımlar bakım ve tadilat gerektirir haldedir. Projesinde Dairenin Brüt alanı: 75,30 m2 Net alanı : 57,02 m2 dir. Mahallinde dairenin net alanı:59,96 m2 dir. ( proje harici 2,94 m2 bina bahçe çıkış alanı dahil edilmiştir. )
Adresi: İstanbul, Esenyurt, Pınar Mah.Yaşar Kemal Cad. 1247. Sok.No:19-21 Pınar Apartman
Yüzölçümü : 240,01 m2
Arsa Payı : 1500/24001
İmar Durumu : Esenyurt Tem Güneyi 2. Etap 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı?nda; Bitişik Nizam, 5 Kat yapılaşma şartı ile Konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 115.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 03/03/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 03/04/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONUBüyükçekmece Adliye ek binası yanı Silivri ( e-5 ) yolu üzeri Aymerkez AVM karşısı Büyükçekmece- İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur.Birinci artırmada istekli
bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Büyükçekmece 2. İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankasında bulunan TR420001500158007290494645 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olmasıve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, %1 KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3853 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR