BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt'ta 135 m² 3+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00993582
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : AŞIK VEYSEL MAH. / İNCİRTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 13
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 10.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/448 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
525,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.07.2019 15:20
İkinci Satış Günü
:
19.08.2019 15:20
Satış Yeri
:
ADLİYE EK BİNASI YANI MEZAT SALONU BÜYÜMKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2019/448 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 205 Ada, 2 Parsel, ÇINAR Mahalle/Köy, 38 Nolu Bağımsız Bölüm.Satışa konu konut nitelikli taşınmaz tapunun Esenyurt İlçesi, Çınar Mahallesi, 205 ada, 2 parsel numaralı, 9.696,47 m2 yüzölçümlü, “On Üç Katlı Betonarme Beş Blok Bina Ve Arsası” nitelikli ana taşınmazı üzerinde bulunan zeminde “Taşkent Konutları” olarak adlandırılmış sitede yanda fotoğrafı görülen 22C dış kapı numaralı A blokta, 7.katta yer almakta olup taşınmaz 41/9696 arsa paylı ve 38 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı site adres olarak Esenyurt İlçesi, Aşık Veysel Mahallesinde, Atatürk Bulvarı ile Talat Paşa Caddesi arasında yer almaktadır.Site ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumda olan sitenin yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Yakın çevresinde site tipi yapılaşmalar, Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu, Önde Koleji, Halil Akkanat Lisesi, Aşık Veysel Mahallesi Aile Sağlık Merkezi, Esenkent Camii, Atatürk Yürüyüş Parkı bulunmaktadır. Sitede kapalı otopark, yüzme havuzu ve kamelya bulunmaktadır. Bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Yerinde yapılan incelemede, binanın ortak merdiven mahallerinin granit mermer kaplı olduğu, merdiven korkuluklarının mevcut ve krom malzemeden olduğu, binada çift asansörbulunduğu belirlenmiştir. Binanın yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır.Taşınmazın özellikleri inceleme günü içerisine girilerek belirlenmiştir. Buna göre, taşınmaz; antre + koridor, banyo + wc, mutfak, birisi ebeveyn banyolu 3 adet oda, 1 adet salon ile balkon bölümlerinden oluşmaktadır. İncelenen ilgili Belediye’deki mimari projesine göre net 135,53 m2 dir. Taşınmazda ıslak zeminler seramik/fayans, kuru zeminler ise laminant parkekaplıdır. Dış kapısı çelik olan taşınmazın iç kapıları mobilya kapıdır. Pencere doğramaları pvc den mamul olup çift camlıdır. Tavan ve duvar yüzeyleri boyalı olan taşınmazın tavan yüzeylerinde kartonpiyer bulunmaktadır. Taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar, radyatörler tamdır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı mevcuttur. Isınma kombi sistemdir.
Yüzölçümü : 9.696,47 m2
Arsa Payı : 41/9696
İmar Durumu : Dosyada ana taşınmaza ait imar durum yazısı bulunmadığından ilgili Belediye’nin internet sitesinde yapılan araştırmada; Esenyurt İlçesi, Aşık Veysel Mahallesi, 205 ada, 2 parsel numaralı taşınmazın onaylı uygulama imar planında konut alanında kaldığı belirlenmiştir.
Kıymeti : 525.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDI GİBİDİR
1. Satış Günü : 16/07/2019 günü 15:20 - 15:25 arası
2. Satış Günü : 19/08/2019 günü 15:20 - 15:25 arası
Satış Yeri : ADLİYE EK BİNASI YANI MEZAT SALONU BÜYÜMKÇEKMECE/İSTANBUL -
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/448 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR