BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt'ta 121 m² çatı piyesli daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154415
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Oda Sayısı : 4+1
: 121
Bulunduğu Kat : 8
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 21.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4851 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.05.2020 14:50
İkinci Satış Günü
:
01.06.2020 14:50
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2019/4851 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: Esenyurt İlçesi Kıraç Mahallesi 938 ada 11 parselinde kayıtlı olup, adres olarak, Kıraç (İstiklal) Mahallesi, Armani Sokak No: 8, Kat: 3,D: 9 adresinde yer almaktadır. Alt ve üst katların ayrı giriş kapıları bulunmaktadır. Yerinde ve onaylı projesi üzerinde yapılan incelemede; tapu kaydı çatı piyesli olan dairenin plan itibariyle; alt katının; giriş holü, salon, mutfak, iki oda, banyo tuvalet, ayrı bir küçük tuvalet ve balkon, üst katın; onaylı projesine göre; antre, bir yatak odası, bir sandık odası, bir adet kiler yeri, banyo tuvalet ve terastan ibaret olduğu, ancak dubleks katın içten merdiveninin iptal edilmek suretiyle, yerinde iki ayrı giriş kapısına sahip, iki ayrı daire şeklinde kullanıldığı, üst katın da; 2 + 1 özellikte, banyo tuvalet ve cephe boyunca terastan ibaret olduğu belirtilmiştir. Üst katın teras balkonu ahşap lambrili çatı ile örtülmüş olup, binanın en üst kat çatı altı yüzeyi ahşap lambri, çatı piyesi tavanlarının benzer şekilde ahşap lambri kaplı olduğu görülmektedir. Daire giriş kapıları mobilya çelik kapı, oda kapıları panel kapı, alt katta giriş holü dahil, oda zeminleri laminant parke, mutfak, ara yerler ve ıslak alanlar seramik, tavanları kartonpiyer, duvarları desenli boyadır. Çatı piyesi üst kat terası dahil ahşap lambri kaplıdır. Dairede doğalgaz ve kombi mevcuttur. Proje kapak sayfasına göre; daire takriben 121,25 m2 brüt, 98,36 m2 net kullanım alanına sahiptir. Dairede kiracı oturmaktadır. Binanın ortak alan merdiven basamakları mermer, korkulukları kromajdır. Binanın yeni inşa edildiği görülmektedir. Taşınmaz İlçe merkezine yakın mesafedir. Altyapı sorunu çözüme kavuşturulan, gelişme gösteren bir bölgede yer almaktadır. Doğan Araslı Bulvarına yürüme mesafesindedir. Yakınında semt pazarı kurulmaktadır. Toplu taşım araç duraklarına, alışveriş noktalarına, çarşı pazara yürüme mesafesindedir. E-5 karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Bulunduğu cadde ve sokak asfalttır. Esenyurt Belediyesi Nikah Sarayına ve Mahalle Sağlık Ocağına komşu konumdadır.
İmar Durumu: 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında Bitişik Nizam 4 Kat Konut Alanında kaldığı
Kıymeti: 320.000,00 TLKDV Oranı: %1 Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü: 07/05/2020 günü 14:50 - 14:55 arası 2. Satış Günü: 01/06/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. - Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4851 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR