BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt'ta 120 m² daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038433
Şehir : İstanbul / Esenyurt
: 120
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3493 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
477,320 TL
Birinci Satış Günü
:
23.09.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
21.10.2019 11:20
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol No : 107Çanakkale Sok. Ay Merkez Karşısı Büyükçekmece/ İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2018/3493 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: Satışa konu taşınmaz; tapunun Esenyurt İlçesi, 2746 ada, 14 no.lu parselinde kayıtlı taşınmaz tapuda arsa niteliğinde kayıtlı olmakla birlikte; üzerinde takriben brüt 220 m2 oturumlu, zemin + 1 kat olmak üzere 2 katlı bina mevcuttur. Daireler plan itibariyle; alt kat; giriş holü, salon, mutfak, iki yatak odası, banyo tuvalet, üst kat; giriş holü, salon, mutfak, iki yatak odası, banyo tuvaletten ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapıları çelik kapı, oda kapıları Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, pencereleri pvc’dir. Bina ortak alanları mermer, merdiven korkulukları bulunmamaktadır. Daireler takriben alt kat brüt 100 m2, üst kat brüt 120 m2 kullanım alanına sahiptir. Binada her katta birer daire bulunmaktadır. Binadaki alt ve üst kattaki dairelerde kiracıların ikamet ettikleri belirtilmiştir. Kıymet takdirine konu taşınmaz İlçe merkezine nispi mesafede olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Altyapı sorunu çözüme kavuşturulmuş, gelişme gösteren bir bölgede yer almaktadır. E-5 karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yakın çevresinde çok sayıda prestijli projenin yapımı devam etmektedir.
Adresi: Esenyurt Pınar Mahallesi, Ahmet Arif Caddesi, 1508 Sokak, No:10 adresinde yer almaktadır.
İmar Durumu: Onaylanan Esenyurt TEM güneyi 2 Etap 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Bitişik Nizam 4 kat Konut Alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti: 477.320,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler: Tapu Kaydındaki Gibidir Yüzölçümü : 156,16 m2
1. Satış Günü: 23/09/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü: 21/10/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol No : 107Çanakkale Sok. Ay Merkez Karşısı Büyükçekmece/ İSTANBUL
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3493 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 08/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR