BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt/Zafer Mahallesi'nde 1+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00989476
Şehir : İstanbul
Yayınlandığı Gazeteler

YENİGÜN 02.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2848 Talimat
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.06.2019 11:45
İkinci Satış Günü
:
29.07.2019 11:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE
3. İCRA DAİRESİ

2018/2848 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN:
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; tapunun Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, 2870 ada 7 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Esenyurt Zafer Mahallesi, Haramidere Yolu Caddesi, 164 Sokak, No:20, Prestij Park Sitesi A5 Blok, K:13, D:112 Esenyurt / İstanbul adresinde yer almaktadır.Keşif tarihinde daire kapısı kapalı olduğundan özellikleri bilgi alınmak ve satış ofisinde kat planı incelenmek suretiyle tespit edilmiş olup, Buna göre; dairenin plan itibariyle; giriş holü, salon, mutfak, bir yatak odası ve banyo tuvaletten ibaret olduğu tespit edilmiştir.Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları panel kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, duarlar saten boya, pencereler pvc'dir.Isıtma merkezi sistemli olup dairede doğalgaz kullanılmaktadır.Daire 1+1 tipinde olup, takriben brüt 90 m2 kullanım alanına sahiptir.Ortak alanlar mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur.Bina asansörlüdür.Binada her katta sekiz daire bulunmaktadır.Satışa konu taşınmaz ilçe merkezinde yer almakta olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşıma araç duraklarına yürüme mesafesindedir.Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır.Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.E-5 Karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir.Alışveriş merkezlerinin servis araçları ile bölgeye hizmet vermektedir.
Adresi : Zafer Mahallesi, Haramidere Yolu Caddesi, 164 Sokak, No:20, Prestij Park Sitesi A5 Blok, K:13, D:112 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 103.800,00 m2
Arsa Payı : 90/351812
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında; Taks: 0.40, Kaks: 2.50, Ticaret + Konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 11/06/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 29/07/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2848 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR