BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt/Sultaniye Mahallesinde 90 m² daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01013357
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : SULTANİYE MAH. / İNCİRTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ SÖZ 19.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1429 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.08.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
27.09.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2019/1429 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN:
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Sultaniye Mahallesi, 331. Sokak, No:3, Gümüşevler Sitesi'nde kain, 1364 ada, 7 nolu parselde kayıtlı B Blok binanın, 2. katta, 2688/72600 arsa payına tefrikli (7) nolu Mesken'in tamamıdır.
Ana Gayrimenkul : Söz konusu parsel üzerinde 2 adet blok bulunmaktadır. Konu bloklar Gümüşevler Sitesi olarak adlandırılmıştır. Taşınmaz konum olarak, 331. Sokağa cepheli olup, Han Plus Çarşı'nın hemen arka kısmında yer almaktadır. Doğan Araslı Bulvarına 2. bina olup, Esenyurt Meydanına 280 m mesafededir. Yakın çevresinde Emine Seviye Divrik Ortaokulu, Esenyurt Lisesi, Esenyurt Mezarlığı, Eskule AVM ve konut amaçlı kullanılan yapılar bulunmaktadır. Taşınmaz Esenyurt Merkezinde bulunup iyi bir konumdadır. Konu taşınmazın bulunduğu B Blok; 2 Bodrum+Zemin+6 Normal+Çatı katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Blok takribi 10 yıllık olup, dış cephe mantolaması yapılmıştır. Blokta çalışmayan asansör bulunmaktadır.
(7) Numaralı Mesken :331. Sokak cepheli olan B Bloğun 2. katında ve batı cephesinde yer almaktadır. Pencereleri kuzey ve güney cephelerine bakmaktadır. Blok girişi 1. bodrum kattan sağlandığından daire mahallinde 3. kat görünümündedir. Mal sahibinin torunu tarafından kullanılmaktadır. Mesken; 3 adet oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn duş, antre, gece holü ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır.
Malzeme özelliği olarak ; Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, tavan kartonpiyerlidir. Mutfak dolapları laminat, tezgah mermerittir. Banyoda vitrifiye malzemeleri bulunmaktadır. Pencereler PVC doğramadır. İç kapılar amerikan panel, dış kapı çeliktir. Dairede kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Balkon cam sistemi ile kapatılmıştır. Daire ortalama malzeme özelliklerine sahiptir.Meskenin Brüt alanı : 115,00 m2 , Net kullanım alanı ; 89,88 m2 dir.
Adresi : Sultaniye Mahallesi, 331. Sokak, No:3, Gümüşevler Sitesi, 1364 Ada, B Blok, 2. Kat, D:7 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 726 m2
Arsa Payı : 2688/72600
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Esenyurt Tem Güneyi 3. Etap Uygulama İmar Planında ; Taks:0.50 , Kaks:2.00 , 5 Kat yapılaşma şartı ile 'Konut' alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 29/08/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 27/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1429 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/06/2019.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR