BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt Süleymaniye Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065775
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : SÜLEYMANİYE MAH. / İNCİRTEPE
Oda Sayısı : 2+1
: 87
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1285 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
06.01.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2019/1285 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 3095 Ada, 7 Parsel, ESENYURT Mahalle/Köy, 12 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz ; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Süleymaniye Mahallesi, Isparta Kule Caddesi, 740. Sokak, No:8'de kain, 3095 ada, 7 nolu parselde kayıtlı binanın, 2. katta, 20/335 arsa payına tefrikli (12) nolu Daire?nin tamamıdır. Ana Gayrimenkul :Söz konusu parsel üzerinde bitişik nizamda, köşe konumlu bina bulunmaktadır. Bina konum olarak Isparta Kule Caddesi ile bağlantılı 740. Sokak ve 747. Sokaklarına cepheli, köşe konumlu olarak yer almaktadır. E-5 TEM Bağlantı Yoluna 550 m, Doğan Araslı Bulvarı ve Esenyurt Meydanına 1,4 km mesafededir. Yakın çevresinde benzer nitelikte bitişik nizam orta ve orta altı gelir seviyesine hitap eden konut amaçlı kullanılan yapılar bulunmaktadır. Hz. Osman Camii, Esenyurt Yüzme Havuzları ve toplu taşıma araçları ile ulaşım yürüme mesafesinde olup sosyal alanlara kısmi uzaklıktadır. Konu taşınmazın bulunduğu Bina; Bodrum+Zemin+4 Normal katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bina takribi olup 4 yıllık olup asansör bulunmaktadır. Dış cephe mantolaması yapılmıştır. (12) Numaralı Daire:Binanın 2. katında ve doğu cephesinde yer almaktadır. Bitişik nizam oluğundan dairenin penceresi kuzey (747. Sokak) cephesine bakmaktadır. Mal sahibi tarafından kullanılmaktadır. Daire; 2 adet oda, salon, mutfak, banyo, Wc, hol ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Malzeme özellikleri olarak ; Salon ve odalarda yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, tavanlar kartonpiyerli olup, salon tavan kenarları asma tavandır. Mutfak dolapları laminat, tezgah granittir. Banyoda vitrifiye malzemesi olarak duşakabin, lavabo ve havlu peteği bulunmaktadır. Pencereler PVC doğramadır. İç kapılar amerikan panel, dış kapı çeliktir. Dairede kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Daire ortalama malzeme özelliklerine sahiptir. Dairenin Brüt alanı : 104,41 m2 , Net alanı : 87,28 m2 dir.
Adresi : Süleymaniye Mah. Isparta Kul Cad. 740. Sok. No:8 D:12 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 335,33 m2Arsa Payı : 20/335
İmar Durumu : Var , Kat sayısı 5, İnşaat tarzı Bitişik nizam, 5 kat yapılaşma şartı ile "konut" alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 06/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Büyükçekmece 2. İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankasındabulunan TR420001500158007290494645 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olmasıve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1285 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR