BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt Saadetdere'de 80 m² 3+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062046
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : SAADETDERE MAH. / SAADETDERE
Oda Sayısı : 3+1
: 80
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 05.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2578 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
09.12.2019 10:50
Satış Yeri
:
BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EKBİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2019/2578 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 1654 Ada, 20 Parsel, ESENYURT Mahalle/Köy, zemin kat 4 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz ; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Saadetdere Mahallesi, Doğan Araslı Bulvarı, 1. Sokak, No:77, Yavuz Apartmanında kain, 1654 ada, 20 nolu parselde kayıtlı binanın, Zemin katta, 15/190 arsa payına tefrikli (4) nolu Mesken?in tamamıdır.

Ana Gayrimenkul:Söz konusu parsel üzerinde bitişik nizamda köşe konumlu bina bulunmaktadır. Bina konum olarak, Doğan Araslı Bulvarı ile bağlantılı 1. Sokağa ve Gazi Abdullah Anadolu Sakağa cepheli olarak yer almaktadır. Taşınmaz Doğan Araslı Bulvarına 450 m, D-100 Karayolu ve Metrobüse 900 m mesafededir. Yakın çevresinde Saadetdere Camii ve benzer nitelikte bitişik nizam konut amaçlı kullanılan yapılar bulunmaktadır. Sağlık ocağı ve toplu taşıma araçları ile ulaşım yürüme mesafesindedir. Konu taşınmazın bulunduğu Bina; Bodrum+Zemin+3 Normal+Çatı katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bina takribi 13 yıllık olup, asansör bulunmamaktadır. Dış cephesi BTB dir.
(4) Numaralı Mesken:Binanın zemin katında ve güney cephesinde yer almaktadır. Bitişik nizamlı olduğundan pencereleri doğu ve batı cephelerine bakmaktadır. Kiracı tarafından kullanıldığı öğrenilmiştir.
Daire;3 adet oda, salon, mutfak, banyo, Wc ve antre hacimlerinden oluşmaktadır.
Malzeme özelliği olarak ; Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar plastik boya, tavan kartonpiyerlidir. Mutfak dolapları laminat, tezgah granittir. Banyoda vitrifiye malzemesi olarak duşakabin, ayaklı lavabo ve klozet bulunmaktadır. Pencereler PVC doğrama olup, ferforje demir doğrama korkuluk bulunmaktadır. İç kapılar amerikan panel, banyo ve Wc kapısı PVC, dış kapı çeliktir. Dairede kombi sistem petekli kalorifer tesisatı mevcuttur. Daire standart malzeme özelliklerine sahiptir.
Meskenin Brüt alanı : 98,00 m2 , Net kullanım alanı : 80,25 m2 dir.
Yüzölçümü : 270,92 m2
Arsa Payı : 15/190
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Esenyurt Tem Güneyi 4. Etap 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında, Bitişik Nizam 5 Kat yapılaşma şartı ile ?Konut? alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 07/11/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 09/12/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EKBİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2578 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR