BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt/Orhan Gazi Mahallesinde 52 m² 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048347
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : ORHAN GAZİ MAH. / SANAYİ
Oda Sayısı : 2+1
: 52
Bina Yaşı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 09.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1218 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
12.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EKBİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2019/1218 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz ; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Orhan Gazi Mahallesi, Atatürk Bulvarı, 1658. Sokak, No:15, Genç İnş. adıyla kain, 1521 ada, 71 nolu parselde kayıtlı A Blok binanın, bodrum katta, 90/4697 arsa payına tefrikli (1) Nolu Dairenin tamamıdır.
Ana Gayrimenkul:Söz konusu parsel üzerinde bitişik nizamda 2 girişli bina bulunmaktadır. Taşınmaz konum olarak Atatürk Bulvarı ile bağlantılı 1658. Sokağa cepheli olup, Orhan Gazi İlk ve Ortaokulunun hemen hemen doğusunda yer almaktadır. TEM Otoyoluna 3 km mesafededir. Yakın çevresinde, Orhan Gazi Camii, Orhan Gazi İlk ve Ortaokulu, Kiptaş 3. Etap, Mim-San Sanayi Sitesi, Bahçeşehir Mobilyacılar Çarşısı, Onur Park Life, Maximoon Evleri, Dumankaya Modern, Evren Sanayi siteleri ve benzer nitelikte konut amaçlı kullanılan yapılar bulunmaktadır. Taşınmaz, birçok büyük projenin gerçekleşeceği ve hızla gelişen bir bölgede yer almaktadır. Konu taşınmazın bulunduğu Bina; Bodrum+Zemin+4 Normal katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bina yeni inşa edilmiş olup, takribi 2 yıllıktır. Dış cephe mantolaması yapılmış olup, bodrum ve zemin kat cepheleri seramik kaplamadır.
(1) Numaralı Daire:A Blok binanın bodrum katında ve kuzey batı cephesinde yer almaktadır. İçerisinde eşyalar mevcut olup, kullanılmamaktadır.
Mesken ; Projesinde 1 adet oda, yatak nişi, salon, mutfak, banyo, Wc ve antre hacimlerinden oluşmaktadır. Mahallinde ise dairenin dış kapısının, bina sahanlığından giriş yeri değiştirilmiştir. İç hacimleri de bu kullanıma göre değiştirilmiştir.
Malzeme özelliği olarak :Daire yerleri laminat parke, duvarlar saten boya, tavan kartonpiyerlidir. Mutfak dolapları ve tezgahı mevcuttur. Pencereler PVC doğrama olup, demir doğrama korkuluk bulunmaktadır. İç kapılar amerikan panel, dış kapı çeliktir. Doğalgaz bağlantısı dış kapıda bırakılmıştır. Daire ortalama malzeme özelliklerine sahip olup, kısmen bakım gerektirmektedir.
Dairenin Brüt alanı : 62,62 m2 , Net kullanım alanı : 52,34 m2.dir.
( Not : 2,50 m2 net alan proje harici olarak daire alanından, bina sahanlığında depo alanı olarak ayrılmıştır. )
Yüzölçümü : 9.118,48 m2
Arsa Payı : 606/180000
İmar Durumu : İnşaat tarzıEsenyurt Tem Kuzeyi 2. Etap 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Bitişik Nizam 5 kat yapılaşma şartı ile ?Konut? alanında kalmaktadır
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 11/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 12/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EKBİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1218 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR