BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091645
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : MEHMET AKİF ERSOY MAH. / MEHTERÇEŞME
Oda Sayısı : 3+1
: 107
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/764 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
17.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
İCRA MEZAT SALONU -EKİNOBA MAH. LONDRA ASFALTI YAN YOL NO : ( 107 ) ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2019/764 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI
İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, Mehterçeşme Kolağılı Mevkii, 276 ada, 4 parsel sayılı, 400,00 m2 yüzölçümlü, 6/100 arsa paylı, ana taşınmaz niteliği yedi katlı betonarme mesken ve arsası olan, zemin kat 6 bağımsız bölüm nolu daire
Özellikleri: Satışa konu daire nitelikli taşınmaz tapunun İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Esenyurt Mahallesi, Mehterçeşme Kolağılı Mevkii, 276 ada, 4 parsel numaralı, 400,00 m2 yüzölçümlü, “yedi katlı betonarme bina ve arsası nitelikli ana taşınmazı üzerindeki 43 dış kapı numaralı binada, zemin katta yer almakta olup 6/100 arsa paylı ve 6 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı bina adres olarak Esenyurt İlçesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde, Bağdat Caddesi ile bağlantılı 2013. Sokak üzerinde yer almaktadır.
Satışakonu taşınmazın yer aldığı bina ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. Taşınmaz çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumda olup yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmıştır. Bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Yakın çevresinde az katlı binalar, Şehitler Parkı yer almaktadır.
Yerinde yapılan incelemede binanın betonarme karkas tarzda inşa edildiği, dış cephesinin boyalı olduğu belirlenmiştir. Yerinde yapılan incelemede, binanın, giriş ve sahanlıkları ile merdivenlerinin mermer kaplı olduğu, merdiven mahallerinde tavan ve duvar yüzeylerinin boya/badanalı olduğu, merdiven korkuluklarının krom malzemeden olduğu belirlenmiştir. Bina asansörlüdür. Yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında binanın 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır.
Satışakonu taşınmazın içerisine girilerek iç mekan özellikleri belirlenmiştir. Ayrıca Esenyurt Belediyesinde imar arşivinde mimari projesi de incelenmiştir. Taşınmaz plan itibariyle; hol+ koridor, 3 adet oda, 1 adet salon, mutfak, 1 adet balkon, 2 adet banyo + wc ve ayrı tuvalet bölümlerinden oluşmaktadır. İncelenen mimari projesine göre net alanı 107,52 m2 dir. Taşınmazda ıslak zeminler seramik/fayans, kuru zeminler ise laminant parke kaplıdır. Dış kapısı çelik olan taşınmazın iç kapıları pres kapıdır. Taşınmazın tavan ve duvar yüzeyleri boyalı olup tavan yüzeylerinde kartonpiyer bulunmaktadır. Dış cephe doğramaları pvc dir. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı mevcuttur.
Yüzölçümü : 400,00 m2
Arsa Payı : 6/100
İmar Durumu : Dosyasında mevcut imar durumu bulunmamakla beraber Esenyurt Belediye Başkanlığının resmi internet sayfasında yapılan imar durumu sorgulamasına göre; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, 276 ada, 4 parsel numaralı taşınmazın onaylı uygulama imar planında bitişik nizam/ 5 konut/ konut alanında kaldığı belirlenmiştir.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibi
1. Satış Günü : 17/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 17/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU -EKİNOBA MAH. LONDRA ASFALTI YAN YOL NO : ( 107 ) ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/764 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR