BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt/Kıraç'ta 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889123
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Oda Sayısı : 2+1
: 54
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 04.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/400 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
125,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.12.2018 11:15
İkinci Satış Günü
:
17.01.2019 11:15
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2018/400 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: İstanbul İl,Esenyurt İlçesi, Kıraç Köyü, 572 ada, 2 parsel numarasında kayıtlı, 305,36 m2 yüzölçümlü, “arsa” nitelikli ana taşınmazı üzerindeki 2-4 numaralı binada, 2. katta yer almakta olup 6/100 arsa paylı ve 9 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı bina adres olarak Esenyurt İlçesi, Atatürk Mahallesinde, 596. Sokak ile 2243. Sokak arasında yer almaktadır.Yerinde yapılan incelemede binanın bodrum, zemin ile 3 adet normal kattan oluştuğu, son katın çatı piyesli olduğu, binanın betonarme karkas tarzda inşa edildiği belirlenmiştir. Yerinde yapılan incelemede, binanın bodrum, zemin katlarında 2’şer adet, 1., 2. ve 3. normal katlarında 3’er adet mesken nitelikli olmak üzere 13 adet bağımsız bölümün bulunduğu belirlenmiştir. Bina yaklaşık 3 yıllıktır. Binanın giriş ve sahanlıkları ile merdivenlerinin mermer kaplı olduğu, merdiven mahallerinde tavan ve duvar yüzeylerinin boya/badanalı olduğu, merdiven korkuluklarının mevcut ve krom malzemeden olduğu, binada asansör bulunmadığı belirlenmiştir.Taşınmazın yer aldığı bina ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır.Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumdadır.İnceleme günü taşınmazın kapısı çalınmakla beraber kapıyı açan olmamıştır. Taşınmaz iç mekan özellikleri çevreden sorularak, mimari şekli ve alanı ise İlgili Tapu Müdürlüğünde mimari projesi incelenmek suretiyle belirlenmiştir. Taşınmaz projesine göre; antre, salon, mutfak, 2 adet yatak odası, banyo+ wc ile 1 adet balkon şeklinde tasarlanmış olup net 54,35 m2 dir. Taşınmazda dış kapı ve iç mekan kapıları ahşap pres kapı, dış cephe doğramaları ısıcamlı PVC malzemelidir. Islak zeminler seramik/ fayans, kuru zeminler laminant parke kaplıdır. Tavan ve duvarları boyalıdır. Meskende doğalgaz bulunmamaktadır.
İmar Durumu : Bitişik nizam / 4 kat / konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 125.000,00 TLKDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 21/12/2018 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 17/01/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1200 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR