BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt Kıraç'da 112 m² daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092040
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : BATTALGAZİ MAH. / KIRAÇ
Oda Sayısı : 2+1
: 112
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3184 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
13.02.2020 10:15
Satış Yeri
:
İCRA MEZAT SALONU-EKİNOBA MAH. LONDRA ASFALTI YAN YOL NO ( 107 ) ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2018/3184 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI
İstanbul ili , Esenyurt ilçeSİ , Kıraç mahalle/mevki , 931 ada no , 50 parsel sayılı, , 150/3000 arsa paylı , 570 m2 yüz ölçümü , 26 bağımsız bölüm nolu çatı piyesli daire
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, KıraçKöyü, 931 ada, 50 parselinde kayıtlı olup, dairenin plan itibariyle; alt kat giriş holü, salon, mutfak, oturma odası, yatak odası, banyo tuvalet, ayrı küçük tuvalet ve biri aydınlığa bakan iki balkon, üst kat; merdiven boşluğu, oda, banyo tuvalet, ayrı küçük tuvalet, bir teras balkonu ve bir balkondan ibaret olduğu tespit edilmiştir. Proje harici olarak dairenin içeriden bağlantısının olmadığı, alt ve üst katın ayrı daireler olarak kullanıldığı, alt kata ilave ebeveyn duş yeri, üst kata ilave bir oda, salon, mutfak eklendiği tespit edilmiştir. Daire giriş kapıları çelik kapı, ada kapıları Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, tavanlar kartonpiyer, pencereler pvc’dir. Ortak alanlar mermer, merdiven ve korkulukları demirdir. Dairede alt ve üst katta ayrı doğalgaz sayacı olduğu görülmüştür. Dairede alt katta mal sahibinin kardeşinin, üst katta kircanın ikamet ettiği belirtilmiştir. Onaylı mimari projesine göre daire takriben net 112,59 m2, yerinde yapılan ölçüm ve tespitlerde takriben net 130 m2 kullanım alanına sahip olduğu görülmüştür. Binada her katta iki daire bulunmaktadır. Satışa konu taşınmaz ilçe merkezinde yer almakta olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E-5 Karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Alışveriş merkezlerinin servis araçları bölgeye hizmet vermektedir.
Adresi : Esenyurt Battalgazi Mahallesi, Ahmet Haşim Caddesi, 2679. Sokak, No:5 K:3 D:26 adresinde yer almaktadır.
Yüzölçümü : 570 m2
Arsa Payı : 150/3000
İmar Durumu : İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Battalgazi Mahallesi, 931 ada, 50 parsel, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 12.07.2013 tarihli ve 1528 sayılı kararı ile onaylanan İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Tem Güneyi 7.Etap 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı’nda bitişik nizam, 4 kat‘’Konut’’ alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibi
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 13/02/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU-EKİNOBA MAH. LONDRA ASFALTI YAN YOL NO ( 107 ) ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3184 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR