BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt İnönü Mahallesi'nde 85 m² daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112378
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : İNÖNÜ MAH. / İNCİRTEPE
Oda Sayısı : 2+1
: 85
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/17043 ESAS
Muhammen Bedeli
:
215,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2020 14:45
İkinci Satış Günü
:
23.03.2020 14:45
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2019/17043 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: İstanbul İl, Esenyurt İlçe, Esenyurt Köyü, 1859 Ada, 47 Parsel numarasında kayıtlı, 265,11 m2 yüzölçümlü, “B.A.K Bina Ve Arsası” nitelikli ana taşınmazı üzerinde bulunan 20-22 dış kapı numaralı binada, 2. katta yer almakta olup taşınmaz 11/100 arsa paylı ve 8 bağımsız bölüm numaralıdır.Bina adres olarak Esenyurt İlçesi, İnönü Mahallesinde, Ceylan Caddesi ve Balina Caddesi ile irtibatlı 416. sokak üzerinde yer almaktadır. Bina, ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. Binanın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları büyük oranda tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Bina, çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okula yakın konumdadır. Yakın çevresinde İncirtepe ve Alparslan adlı ilköğretim okulları, Fatih Sultan Mehmet Lisesi, Şerife Balcı Halk Eğitim Merkezi, İnönü Mahallesi Kültür Merkezi, İnönü Mahallesi Aile Sağlık Merkezi, Hz. Ömer ve Yunus Emre adlı camiler, konut ve ticaret + konut nitelikli yapılar bulunmaktadır.Bina, bodrum, zemin, 3 adet normal kat ile çatı katından oluşmakta olup betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Yerinde yapılan incelemede, binanın ortak merdiven mahallerinin mermer kaplı olduğu, tavan ve duvar yüzeylerinin boyalı olduğu, merdiven korkuluklarının mevcut ve krom malzemeden olduğu belirlenmiştir. Binanın yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır.İçerisine girilmek suretiyle incelenen taşınmazın antre, salon, 2 adet oda, mutfak (balkon mutfağa katılmıştır), banyo + wc ve ayrı wc bölümlerinden oluştuğu belirlenmiştir. Taşınmaz incelenen ilgili Tapu Müdürlüğü’ndeki mimari projeye göre net 85,72 m2 dir. Dış kapısı çelik olan meskende ıslak zeminler fayans/seramik, kuru zeminler ise laminant parke kaplıdır. Meskenin iç kapıları Amerikan pres kapıdır. Dış cephe doğramaları PVC malzemeden imal olup çift camlıdır. Tavan ve duvar yüzeyleri boyalı olan meskenin tavan yüzeylerinde kartonpiyer bulunmaktadır. Meskende vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar, radyatörler tamdır. Meskende doğalgaz bağlantısı mevcut olup ısınma kombi sistemdir.
İmar Durumu: onaylı Uygulama İmar Planında konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti: 215.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 23/03/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/17043 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR