Yazdır

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt İlçesi, Kıraç köyünde icradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00448704
Şehir : İstanbul / Esenyurt
: 120
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 12.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 28.11.2016 14:00
Dosya Numarası : 2016/1610 TLMT.
İhale Yeri : İCRA MEZAT SALONU, Ekinoba Mah. Londra Asfaltı yanyol (no:107), Çanakkale Sk. Aymerkez Karşısı, Büyükçekmece/İSTANBUL
İkinci İhale Tarihi : 28.12.2016 14:00
Muhammen Bedeli : 270000 TL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2016/1610 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN TAPU KAYDI:

İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Kıraç Köyü, 209 Ada, 1 Parsel, Yüzölçümü: 22.250,00 m², Ana Taş. Nitelik: 20 Blok Bina ve Arsası, Blok: B-1, Kat:1, Bağımsız Bölüm No:10, Arsa Pay/Payda: 19/7600, Bağımsız Bölüm Nitelik: Mesken, Hissesi:Tam.

Özellikleri : Taşınmaz adres bilgisi olarak; Hürriyet Mahallesi, Papatya Evleri, Turan Sokak, No:25 A, B-1 Blok, D:10 adresinde bulunmaktadır.Dairenin plan itibariyle; girişte hol, salon, mutfak, üç yatak odası, banyo tuvalet ve bir balkondan ibaret olduğu tespit edilmiştir.Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları amerikan kapı, zeminler laminat parke, ıslak alanlar seramik, tavanlar kartonpiyer, pencereler pvc'dir.Isınma doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır.Daire takriben 120 m² kullanım alanına sahiptir.Bina ortak alanları bej mermer, merdiven korkulukları kromajdır.Binada asansör mevcuttur.Bina bakımlı bahçe içerisinde yer almaktadır.Bahçede anaokulu, çocuk oyun alanı, yüzme havuzu, market ve kamelya bulunmaktadır.Binaların alt kısmında yeraltı otoparkı ve girişlerinin çevresinde açık otopark olanağı bulunmaktadır.Site girişi güvenlik kontrollüdür.

Taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, alış veriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir.Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş, gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır.Alışveriş merkezlerine ait servis araçları hizmet vermektedir.Bölgenin çehresini değiştirecek ve değer katacak çok sayıda prestijli yapının inşaatı devam etmektedir.E-5 Karayoluna ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir.

Yüzölçümü : 22.250,00 m²

Arsa Payı : 19/7600

İmar Durumu : Esenyurt TEM güneyi 7. Etap 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Bitişik nizam 4 Kat Konut alınında kaldığı belirtilmektedir.

Kıymeti : 270.000,00 TL

KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler : 1 TL BEDEL KARŞILIĞINDA KİRA SÖZLEŞMESİ VARDIR.(BEDAŞ LEHİNE 99 YILLIĞI 1 TL DEN KİRA ŞERHİ ) İLE YÜKÜMLÜ OLARAK İHALE EDİLECEKTİR.

1. Satış Günü : 28/11/2016 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 28/12/2016 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU, Ekinoba Mah. Londra Asfaltı yanyol (no:107), Çanakkale Sk. Aymerkez Karşısı, Büyükçekmece/İSTANBUL

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1610 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/09/2016

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR