BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt Hürriyet Mahallesi'nde icradan satılık 2+1 daire

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909071
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : HÜRRİYET MAH. / KIRAÇ
Oda Sayısı : 2+1
: 79
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3548 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.01.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
22.02.2019 14:20
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan yol No: 107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2018/3548 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 468 Ada, 11 Parsel, KIRAÇ Mahalle/Köy, 228,76 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmazı üzerindeki, 22 dış kapı numaralı binada, 1.normal katta yer almakta olup taşınmaz 20/200 arsa paylı ve 4 bağımsız bölüm numaralıdır. Bina ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumda olan binanın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Yakın çevresinde benzer tarzda imal edilmiş yapılar, Papatya Evleri Sitesi, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Parkı, Ana Okulu, Kıraç İlk ve Ortaokulu, Kıraç Limak Türker İlkokulu, Özel Tıp Merkezi ile Hacı Hasan Camii bul bulunmaktadır. Bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Güvercin sokak ve Sülün sokaktan olmak üzere iki girişi bulunan binanın zemin katı dükkan, üst katları da mesken olarak kullanılmaktadır. Binanın ortak merdiven mahallerinin mermer kaplı olduğu, merdiven korkuluklarının mevcut ve demir malzemeden olduğu belirlenmiştir. Binanın yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2. sınıf inşaat olduğu belirlenmiştir. Taşınmaz; hol, mutfak, banyo, wc, 2 adet oda, 1 adet salon ile balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Projesine göre net 79,95 m2 dir. Taşınmazda ıslak zeminler seramik/fayans, kuru zeminler ise laminant parke kaplıdır. Dış kapısı çelik olan taşınmazın iç kapıları pres kapıdır. Pencereler pvc den mamul olup çift camlıdır. Tavan ve duvar yüzeyleri boyalı olan taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar, radyatörler tamdır. Doğalgaz bağlantısı mevcuttur.

Adresi: Esenyurt İlçesi, Hürriyet Mahallesinde, Adnan Kahveci Bulvarı ile bağlantılı Güvercin Sokağın kesiştiği Sülün Sokak üzerinde yer almaktadır.

Yüzölçümü: 228,76 m2

Arsa Payı: 20/200

İmar Durumu: Esenyurt İlçesi, Hürriyet Mahallesi,468 ada, 11 parsel numaralı taşınmaz onaylı Uygulama İmar Planında, konut alanında kaldığı belirtilmektedir.

Kıymeti: 180.000,00 TL

KDV Oranı: KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler: Tapu Kaydındaki Gibidir

1. Satış Günü: 25/01/2019 günü 14:20 - 14:25 arası

2. Satış Günü: 22/02/2019 günü 14:20 - 14:25 arası

Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan yol No: 107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3548 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR