BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt/Hürriyet Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908832
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : HÜRRİYET MAH. / KIRAÇ
: 49
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BİZİM ANADOLU 03.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/5142 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.01.2019 11:45
İkinci Satış Günü
:
22.02.2019 11:45
Satış Yeri
:
E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE3. İCRA DAİRESİ

2017/5142 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
A-Tapu ve Adres Özellikleri: Kıymet takdiri itirazına konu taşınmaz tapunun, kat irtifaklı, İstanbul ili, Esenyurt ilçesi, Kıraç Köyü, 803,79 m2 yüzölçümlü, 458 ada 15 parsel, arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde A Blok, zemin kat, 1/100 arsa paylı, 6 bağımsız bölüm numaralı, mesken nitelikli taşınmazıdır. Taşınmaz adres olarak; Esenyurt ilçesi, Hürriyet Mahallesi, Necip Fazıl Kısakürek Caddesi, Öykü Sokak, A Blok, Dış Kapı No: 2-6/1, zemin kat, 6 bölüm numaralıdır.
B-Çevresel Özellikleri: Taşınmaz ulaşımı kolay bir bölgede Devlet Karayoluna ve TEM Otoyoluna ulaşım olanaklıdır.Toplu taşıma araçları ile ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır.Yakın çevresinde Hacı Hasan Cami, Star Towers, Esenyurt Kolan Tıp Merkezi ve Kıraç Limak Türkerler İlköğretim Okulu bulunmaktadır.
Taşınmazın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye şehir suyu, şehir elektriği, doğalgaz, iletişim, kanalizasyon, haberleşme, iletişim vb. hizmetleri verilmektedir.Bölgede belediye ve kamu hizmetleri mevcuttur.
C-Parsel Özellikleri: Ana taşınmaz üzerinde A ve B olmak üzere iki blok mevcuttur.Apartman halinde kullanılmaktadır.Parsel geometrik olarak çokgen şekilli, sınırları düzgün ve belirgin, arsanın çevresi yollara sınırdır.Bir cephesi komşu parsele sınırdır.Parsel çevresindeki yollar ve yaya kaldırımları kilitli beton parke, parselin içindeki döşeme kaplaması kare seramiktir.
D-Yapı Özellikleri: Taşınmazın yer aldığı bina betonarme karkas olarak inşa edilmiş olup dış cephe kaplaması uygulanmıştır.Taşınmaz 3 bodrum + zemin + 3 normal kat + çatı piyesinden oluşmaktadır.Taşınmazın yer aldığı blok giriş kapısı çelik kapı, giriş ortak alan zemin döşemesi mermer, duvarları boyalıdır.Binada bir adet asansör mevcuttur.Keşif günü itibariyle yerinde yapılan incelemede, taşınmazın yer aldığı binanın ortak alan zemin döşemesi mermer kaplamalıdır.Merdivenler mermer kaplama, merdiven korkulukları paslanmaz çelik krom malzemeden imaldir.
E-Bağımsız Bölüm Özellikleri: Kıymet takdiri itirazına konu bağımsız bölüm mesken niteliklidir.Taşınmaza keşif günü içerisine girilerek inceleme yapılmıştır.Taşınmaz konut olarak kullanılmaktadır.Taşınmazın özellikleri içeri girilerek ve ilgili Tapu Müdürlüğündeki projesi incelenerek belirlenmiştir.Bağımsız bölüm projeye göre; antre, banyo, oda, salon + balkon, mutfak + balkon, yatak odası ve banyo hacimlerinden oluşmaktadır.Konu taşınmaz bağımsız bölüm listesinde net ~ 49 m2 brüt ~ 66 m2 alanlıdır.Dış kapısı çelik olan dairenin iç kapıları Amerikan pres, dış cephe doğramaları PVC malzemeden imal çift camlıdır.Taşınmazın ıslak zeminleri seramik/fayans, kuru zeminleri ise laminant parke kaplıdır.Duvar ve tavan yüzeyleri boyalı olan taşınmazın tavan yüzeylerinde kartonpiyer bulunmaktadır.Dairede doğalgaz tesisatı bulunmakta olup ısınma sistemi buna uygun kombi sistemdir.Taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, mutfak tezgah ve dolapları tamdır.Taşınmaz projesinden farklı olarak kapalı mutfağın açık mutfak haline getirilerek salonla birleştirildiği ve 1 adet balkonun olduğu keşif günü yerinde tespit edilmiştir.
Adresi : Hürriyet Mahallesi, Necip Fazıl Kısakürek Caddesi, Öykü Sokak, A Blok,
Dış Kapı No: 2-6/1, Zemin Kat, D:6 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 803,79 m2
Arsa Payı : 1/100
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Esenyurt TEM Güneyi 7.Etap Uygulama İmar Planı kapsamında Nizam: Bitişik/Hmax: 4 kat/Ticaret + Konut Alanında kaldığı görülmüştür.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 24/01/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 22/02/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı "İcra Daireleri Mezat Salonu" Büyükçekmece / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5142 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR