BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt/Gökevler Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00995035
Şehir : İstanbul
Yayınlandığı Gazeteler

AYRINTILI HABER 12.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3179 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.06.2019 12:00
İkinci Satış Günü
:
22.07.2019 12:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE3. İCRA DAİRESİ
2017/3179 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN:
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz, İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Gökevler Mahallesi, D-100 Karayolu, Hadımköy Yolu Caddesi, 538. Sokak, Kristal Şehir Sitesinde kain, 1088 ada, 1 nolu parselde kayıtlı 7. Blok binanın 1. Katta, 4125/14279698 arsa payına tefrikli (17) nolu Konutun tamamıdır.
Ana Gayrimenkul: Söz konusu parsel üzerinde ''Kristal Şehir'' olarak adlandırılmış proje bulunmaktadır.Site, 16 adet konut bloğu, 2 residence kule ve 4737 bağımsız bölümüyle sosyal donanımı yüksek olarak projelendirilmiştir.Site güvenlik girişli olup, projesinde kapalı otopark, kapalı yüzme havuzu, fitness, sauna, spor ve sağlık merkezleri, restoran, kafeterya, süs havuzları, çocuk oyun alanları, koşu ve yürüyüş parkurları, sosyal tesislerve 24 saat kameralı güvenlik sistemi bulunmaktadır.Taşınmaz, konum olarak; Beylikdüzü Hadımköy Kavşağının hemer kuzey doğusunda yer almaktadır.D-100 Karayolu ve metrobüse 400 m mesafededir.Toplu taşıma araçları ile ulaşım buradan rahat yapılmaktadır.Yakın çevresinde Siteler İlk ve Ortaokulu, Autopia, Tüyüp Fuar Alanı, Kaya Ramada Oteli, Ukra City, Beko Fabrikası, iş ve alışveriş merkezleri ve konut amaçlı kullanılan siteler bulunmaktadır.Taşınmazın bulunduğu Blok; Bodrum+Zemin+33 Normal katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir.Blok takribi 6 yıllık olup site inşaatı devam etmektedir.
(17) numaralı Konut: (2+1) G tipi olup, 7. Blok binanın 1. katında ve güney doğu cephesinde yer almaktadır.Konut boş haldedir. Konut; 2 adet oda, salon, açık mutfak, banyo, ebeveyn banyo, koridor ve giriş holü hacimlerinden oluşmaktadır.
Malzeme özelliği olarak; Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar ve tavanlar saten boyalıdır.Perdelikler kartonpiyerlidir.Banyo ve hol tavanı taşyünü asma tavandır. Mutfak dolapları ve tezgahı laminattır. Ankastre ürünler henüz yerleştirilmemiştir.Banyolarda vitrifiye malzemesi olarak, kabinli küvet, dolaplı lavabo ve gömme klozet mevcuttur.Pencereler pvc doğramadarı.İç kapılar ahşap, dış kapı çeliktir.Dairede doğalgaz yakıtlı petekli kalorifer tesisatı bulunmaktadır.Girişte sabit portmanto mevcuttur.Banyoda tavan havalandırması ve yangın söndürme tesisatı mevcuttur.Konutun brüt alanı: 118,02 m², net kullanım alanı:79,08 m²dir.
Adresi : Gökevler Mahallesi, D-100 Karayolu, Hadımköy Yolu Cad. 538. Sokak, Kristal Şehir Sitesi, 7. Blok, D:17 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 142.796,98 m2
Arsa Payı : 4125/14279698
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında; Taks:0.40, Kaks:2.50, T-4 yapılaşma şartı ile ''Ticaret+Konut'' alanında kaldığı belirtilmiştir.T4 Alanı; Konut+Ticaret alanlarıdır.Bu alanlar planda verilen yoğunluk şartlarına tabidir.Bu alanlarda; konut, ticaret ve sosyal teknik donatı alanları yer alacaktır.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 26/06/2019 günü 12:00 - 12:05 arası
2. Satış Günü : 22/07/2019 günü 12:00 - 12:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3179 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR