BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt/Fatih Mahallesi'nde icradan satılık daire

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909412
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / SAADETDERE
Oda Sayısı : 2+1
: 85
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2435 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
14.02.2019 15:00
Satış Yeri
:
Büyükçekmece Adliyesi Ek Bina yanı Mezat Salonuna Merkez Karşısı Büyükçekmece /İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2018/2435 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1- TAPU KAYDI :

Dosyasında mevcut Esenyurt Tapu Müdürlüğünün tapu kaydına göre; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi,Esenyurt Köyü, 1164 ada, 8 parsel, 6/100 arsa paylı, 2. Kat, 10 no.lu mesken niteliğindeki bağımsız bölümün tamamının taşınmazın kaydı üzerinde belirtilen şerhler ile alacaklı banka lehine ipotek hakkının bulunduğu görülmektedir.

2- İMAR DURUMU :

Esenyurt Belediye Başkanlığının imar arşivinden yapılan araştırmaya göre; Esenyurt Fatih Mahallesi 1164 ada 8 parselin İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 12.07.2013 tarih ve 1523 sayılı kararı ile onaylanan Esenyurt Tem Güneyi 2. Etap 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 5 kat konut alanı olarak planlandığı belirtilmektedir.

3- HUDUDU VE SAHASI :

Taşınmazın birlikte getirilen paftasının yerine tatbikiyle uygunluğu saptanmıştır.

4- TAŞINMAZIN HALİ HAZIR DURUMU :

Kıymet takdirine konu taşınmaz tapunun; İstanbul İli Esenyurt İlçesi, 1164 ada 8 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Esenyurt Fatih Mahallesi, Ünverdi Caddesi, 853. Sokak, Deniz Apartmanı No:6, K:2 D:10 adresinde yer almaktadır.
Keşif tarihinde daire kapısı kapalı olduğundan, özellikleri Esenyurt Belediyesinden onaylı projesi incelenmek ve bilgi alınmak suretiyle tesbit edilmiştir. Buna göre; daire plan itibariyle; giriş holü, salon, mutfak, iki yatak odaları, banyo tuvalet, ayrı tuvalet ve bir balkondan ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, pencereler pvc’dir. Dairede ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Bina asansörlü inşa edilmiş olup, asansörün çalışmadığı tesbit edilmiştir. Daire takriben brüt 85,59 m2, takriben net 77,50 m2 kullanım alanına sahiptir. Bina ortak alanlar mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur. Binada her katta üç daire bulunmaktadır.
Kıymet takdirine konu taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşıma araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E-5 Karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Yakın çevresinde alışveriş merkezleri ve toplu konut tipi yapılaşmalar mevcuttur. Bölgede faaliyet gösteren bir çok alışveriş merkezi servis aracı ile bölgeye hizmet vermektedir. Doğan Araslı Bulvarına nispi uzaklıktadır.

Yüzölçümü : 77,50 m2

Arsa Payı : 6/100

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 180.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler :TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR

1. Satış Günü : 09/01/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 14/02/2019 günü 15:00 - 15:05 arası

Satış Yeri : Büyükçekmece Adliyesi Ek Bina yanı Mezat Salonuna Merkez Karşısı Büyükçekmece /İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2435 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR