BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt/Fatih Mahallesi'nde 66 m² daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00977423
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / SAADETDERE
Oda Sayısı : 2+1
: 66
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Yayınlandığı Gazeteler

BİZİM ANADOLU 06.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/20704 ESAS
Muhammen Bedeli
:
125,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.05.2019 11:45
İkinci Satış Günü
:
21.06.2019 11:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE
3. İCRA DAİRESİ
2018/20704 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN:
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz ; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Fatih Mahallesi, 881. Sokak, No:14-16, Tercanlar İnş. adıyla kain, 1883 ada, 24 nolu parselde kayıtlı binanın, bodrum katta, 621/17611 arsa payına tefrikli (1) nolu Daire'nin tamamıdır.
Ana Gayrimenkul : Söz konusu parsel üzerinde bitişik nizamda, dış cephesinde Tercanlar İnş. yazılı bina bulunmaktadır. Taşınmaz konum olarak, 881. Sokağa cepheli olarak yer almaktadır. Devlet Hastanesine 1 km, Doğan Araslı Bulvarı ve Esenyurt Meydanına 1,2 m mesafede bulunmaktadır. Yakın çevresinde benzer nitelikte bitişik nizam konut amaçlı kullanılan yapılar bulunmaktadır. Rıfat Ilgaz Ortaokulu, Ali Fuat Üstün İlkokulu, Enver Hoca Camii ve sağlık ocağı yürüme mesafesindedir. Toplu taşıma araçları ile ulaşım rahat yapılabilmektedir. Konu taşınmazın bulunduğu Bina; 2 Bodrum+Zemin+4 Normal katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bina takribi 7 yıllık olup, asansör bulunmaktadır. Dış cephe mantolaması yapılmış olup, bodrum ve zemin kat cepheleri seramik kaplıdır.
(1) Numaralı Daire:Binanın bodrum katında ve güney cephesinde yer almaktadır. Pencereleri batı ve doğu (sokak) cephelerine bakmaktadır. Mal sahibi tarafından kullanılmaktadır. Daire ; 2 adet oda, salon, mutfak, banyo, Wc ve antre hacimlerinden oluşmaktadır.
Malzeme özelliği olarak ; Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, tavan kartonpiyerlidir. Mutfak dolapları laminat, tezgah granittir. Banyoda vitrifiye malzemeleri bulunmaktadır. İç kapılar amerikan panel, dış kapı çeliktir. Pencereler PVC doğrama olup, demir doğrama ferforje korkuluk bulunmaktadır. Dairede kombi sistem petekli kalorifer tesisatı bulunmaktadır. Daire ortalama malzeme özelliklerine sahiptir.Dairenin Brüt alanı: 80,50 m2 , Net kullanım alanı : 66,85 m2 dir.
Adresi : Fatih Mahallesi, 881. Sokak, No:14-16, D:1 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 352,22 m2
Arsa Payı : 621/17611
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı'nda Bitişik Nizam, 5 Kat yapılaşma şartı ile 'Konut' alanında kalmaktadır. 2
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 23/05/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 21/06/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/20704 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR