BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt/Fatih Mahallesi'nde 53 m² daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980222
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / SAADETDERE
Oda Sayısı : 2+1
: 53
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2112 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.06.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
08.07.2019 10:30
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2018/2112 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Fatih Mahallesi, 937. Sokak, No:9’da kain, 1893 ada, 8 nolu parselde kayıtlı binanın, zemin katta, 4/100 arsa payına tefrikli (4) nolu Mesken’in tamamıdır.
Ana Gayrimenkul : Söz konusu parsel üzerinde bitişik nizamda, köşe konumlu bina bulunmaktadır. Bina konum olarak, 937. Sokak ve 944. Sokaklarına cepheli, köşe konumlu olup, Garden City 3. Etap’ın hemen batısında yer almaktadır. Esenyurt Meydanı ve Doğan Araslı Bulvarına 600 m, Devlet Hastanesine 1,2 km mesafede bulunmaktadır. Yakın çevresinde Garden City 1. 2. ve 3. Etaplar, Enver Hoca Camii, Mustafa Yeşil Ortaokulu, Cumhuriyet İlkokulu ve benzer nitelikte bitişik nizam konut amaçlı kullanılan yapılar bulunmaktadır. Taşınmaz sağlık ocağı, okul, cami, gibi konut ve sosyal alanlara yakın konumdadır.Toplu taşıma araçları ile ulaşım rahat yapılmaktadır. Konu taşınmazın bulunduğu Bina; 2 Bodrum+Zemin+4 Normal katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bina takribi 6 yıllık olup, dış cephe mantolaması yapılmıştır.(4) Numaralı Mesken :Binanın zemin katında ve batı cephesinde yer almaktadır. Daire köşe konumlu olup, 944. Sokak cephesinden 1.kat görünümündedir. Kiracı tarafından kullanılmaktadır. Mesken ; 2 adet oda, salon, mutfak, banyo ve antre hacimlerinden oluşmaktadır.Malzeme özelliği olarak; Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, tavan kartonpiyerlidir. Mutfak dolapları laminat, tezgah granittir. Banyoda vitrifiye malzemesi olarak duşakabin, klozet ve dolaplı lavabo bulunmaktadır. Pencereler PVC doğrama olup, ferforje demir doğrama korkuluk bulunmaktadır. İç kapılar amerikan panel, dış kapı çeliktir. Dairede kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Daire ortalama malzeme özelliklerine sahiptir. Meskenin Brüt alanı : 65,00 m2 , Net kullanım alanı: 53,75 m2 dir. Yüzölçümü: 252,44 m2
İmar Durumu: Esenyurt Tem Güneyi 2. Etap 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında, Bitişik Nizam, 5 Kat yapılaşma şartı ile “Konut” alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti: 150.000,00 TL
KDV Oranı: %1
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 12/06/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 08/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. ---------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2112 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR