BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt Fatih Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114502
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / SAADETDERE
Oda Sayısı : 2+1
: 81
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 11.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2647 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
204,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.02.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
17.03.2020 11:30
Satış Yeri
:
BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EKBİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2019/2647 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 1767 Ada, 12 Parsel, ESENYURT Mahalle/Köy, 4.kat 11 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmazın, Esenyurt İlçesi, Esenyurt Mahallesi, 1767 ada, 12 parsel de kayıtlı olup (İdari Adresi) Fatih Mahallesi 937. Sokak No:6 K:4 D:11 adresinde yer almaktadır
Taşınmazın bulunduğu bina; Bodrum kat+zemin kat+4 normal katı olmak üzere, katlar çift daireli olup, 12 daireli ve 6 kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, bitişik nizamda inşa edilmiş olan binanın giriş kapısı çelik kapılı, dış cephesi polyester ve taş desen kaplamalı, merdiven ve sahanlıklar mermer kaplı, alüminyum korkuluklu, asansörlü, doğalgazlı kalorifer ısıtmalı, elektrik, su, sıhhi tesisat mevcuttur.
Esenyurt Belediyesi imar arşivinden 2016/26280 nolu projesinde yapılan tetkikle binanın 4. katında yer alan (11) nolu olduğu, girişte atre, salon, ebeveyn oda+e.banyo, çocuk odası, mutfak+balkon banyo ve wc mahallerinden oluşmakta yaklaşık net 81.50 m² brüt 100,00 m² alana sahiptir. Yerinde dairenin kapalı olduğu, 12 nolu daire komşu beyanı ve projesinde mahal tefrişatı yapıldığı, salon ve oda zemini laminant parke kapamalı, antre, mutfak+balkon, banyo ve wc zeminleri seramik kaplı olup, duvarları sıvalı ve boyalı, banyo ve wc duvarları seramik kaplı, banyosunda sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları ve duşakabin mevcut, iç kapıları ahşap panel kapılar, daire dış kapısı çelik, mutfakta ise sabit tezgâh ile ahşap mutfak dolaplı, daire pencereleri pvc olup, doğalgazlı kalorifer ısıtmalı, elektrik, su, sıhhi tesisatı mevcuttur.
Taşınmazın konum itibariyle, ilk, ortaokul, parkı ve devlet hastanesine yakınlığı, Doğan Araslı Bulvarına 250 m mesafede olup, alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkânlardan istifade edecek konumda civarın talep gören konut ve ticaret alanında yer almaktadır.
Yüzölçümü : 243,32 m2
Arsa Payı : 10/100
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Esenyurt İlçesi Tem Güneyi 2. Etap Uygulama İmar Planında, 5 katlı, bitişik nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 204.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 17/02/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 17/03/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EKBİNA BİTİŞİĞİ AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2647 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR