BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt Esenkent'te 108 m² 3+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01068419
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : ESENKENT MAH. / İNCİRTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 108
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE DAMGA 18.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1581 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
480,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
23.12.2019 11:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2018/1581 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN:
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Esenkent Mahallesi, Enver Paşa Caddesi, No:8/P, Regnum Elitkent Sitesinde kain, 197 ada, 4 nolu parselde kayıtlı, 10. Blok binanın, C giriş, zemin katta, 52/35064 arsa payına tefrikli, (2) nolu Konut' un tamamıdır.
Ana Gayrimenkul : Söz konusu parsel üzerinde 10 adet blok, çarşı bloğu ve sosyal tesis bulunmaktadır. Bu bloklar Regnum Elitkent Sitesi olarak anılmaktadır. Site güvenlik girişli olup içerisinde açık ve kapalı yüzme havuzu, sauna, fitness center, kapalı otopark, kafeterya, anaokulu, çarşı, spor tesisleri ve çocuk oyun alanları bulunmaktadır. Sitenin 24 saat güvenliği mevcut olup, site açık alanları ve bina girişleri güvenlik kamerası ile izlenmektedir. Toplu taşıma ile ulaşım rahat yapılmaktadır. Taşınmaz konum olarak, Esenkent Sitesinin içinde yer almaktadır. Tem Bağlantı Yoluna 800 m mesafede bulunmaktadır. Yakın çevresinde Akasya, Sarmaşık ve Açelya Evleri ve benzer nitelikte siteler bulunmaktadır. Konu taşınmazın bulunduğu Blok; Bodrum+ Zemin+14 Normal olarak, betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Blok takribi 12 yıllıktır.
(2) Numaralı Konut: 10. Bloğun C girişinde, zemin katında ve kuzey batı cephesinde yer almaktadır. Mal sahibi tarafından kullanılmaktadır.Konut; 3 adet oda, salon, mutfak, 2 adet banyo, hol, giriş holü ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır.
Malzeme özelliği olarak ; Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, tavanlar kartonpiyerlidir. Mutfak dolapları ve tezgahı laninattır. Ankastre ürünler bulunmaktadır. Banyolarda vitrifiye malzemesi olarak duşakabin, klozet ve hilton lavabo bulunmaktadır. Pencereler PVC doğramadır. İç kapılar amerikan panel, dış kapı çeliktir. Dairede jeotermik santral yakıtlı petekli merkezi kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Girişte sabit portmanto ve klima mevcuttur. Balkon cam sistemi ile kapatılmıştır. Site içi standart malzeme özelliklerine sahiptir.Konutun Brüt alanı : 128,00 m2 , Net alanı 108,45 m2 dir.
Adresi : Esenkent Mahallesi, Enver Paşa Caddesi, No:8/P, Regnum Elitkent Sitesi, 10. Blok, C Giriş, Zemin Kat, D:2 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 35.064,56 m2
Arsa Payı : 52/35064
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Esenyurt 1. Etap Uygulama İmar Planında Taks:0.30, Emsal:2.50 yapılaşma şartı ile 'Konut' alanında kaldığı ve Botaş boru hattından ekilendiği belirtilmiştir.
Kıymeti : 480.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 99 yıllığı 1 TL'den 99 yıl müddetle bedaş lehine kira şerhi 21/05/1997
1. Satış Günü : 19/11/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 23/12/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1581 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR