BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt Çınar'da 3+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063414
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : ÇINAR MAH. / ESENYURT
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE DAMGA 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2917 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
13.12.2019 11:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2019/2917 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN:
Özellikleri : Satışa konu çatı piyesli daire nitelikli taşınmaz tapunun İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, 2678 ada, 3 parsel numaralı, 300,00 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmazı üzerinde bulunan diğer sayfada fotoğrafı görülen, zeminde ?Şeyh Ziraf Apartmanı? olarak adlandırılmış, 55 dış kapı numaralı binada, 3. katta yer almakta olup taşınmaz 36/300 arsa paylı ve 10 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı bina adres olarak Esenyurt İlçesi, Çınar Mahallesinde, 1402. Sokak üzerinde yer almaktadır. Ana taşınmaz çift yola cepheli olduğundan arka cephesi 1400. Sokak konumludur.Satışa konu taşınmazın yer aldığı bina ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla geniş ulaşım imkanına sahiptir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumdadır. Yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları büyük oranda tamamlanmıştır. Bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir.Yakın çevresinde Fi Yapı Esenşehir Konutları, Esenyurt Nikah Sarayı, Alevi Kültür Derneği Esenyurt Şubesi, Örnek İlköğretim Okulu, Esenyurt İlk Ve Ortaokulu, Yunus Emre İlk, Orta Ve İmam Hatip Ortaokulu, park, ticaret+ konut nitelikli yapılar bulunmaktadır.Yerinde yapılan incelemede, taşınmazın yer aldığı binanın betonarme karkas tarzda inşa edildiği, binanın bodrum, zemin ile 3 adet normal kat ile çatı piyesinden oluştuğu, binanın ortak merdiven mahallerinde zeminlerin mermer kaplı olduğu, merdiven korkuluklarının mevcut ve krom malzemeden olduğu belirlenmiştir. Bina asansörsüzdür. Binanın yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır.Satışa konu çatı piyesli mesken nitelikli taşınmazın birbiriyle içten irtibatsız olarak 2 ayrı bölüm halinde kullanılmakta olduğu, her iki bölümün ayrı dış çelik kapının tesis edildiği belirlenmiştir. İnceleme günü, taşınmazın alt kısmının özellikleri içerisine girilerek belirlenmekle beraber üst kısmı kapalı olduğundan içerisine girilemeyen bu kısmın özellikleri alt kısımda yaşayanlara sorularak öğrenilmiştir. Ayrıca, taşınmazın ilgili Tapu Müdürlüğü?ndeki mimari projesi de incelenmiştir. Buna göre, taşınmazın alt kısmı; antre, mutfak, banyo + wc, ayrı wc, 2 adet balkon, 3 adet oda ile 1 adet salon bölümlerinden, üst kısmı ise projesine göre; antre, mutfak, banyo + wc, ayrı wc, 3 adet oda, salon ile teras bölümlerinden oluşmaktadır. Taşınmaz incelene projesine göre 17,99 m2lik teras hariç 160,20 m2 dir. Taşınmazda ıslak zeminler seramik/fayans, kuru zeminler ise laminant parke kaplıdır. Dış kapıları çelik olan taşınmazın iç kapıları Amerikan pres kapıdır. Pencereler pvc den mamul olup çift camlıdır. Tavan ve duvar yüzeyleri boyalı olan taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar tamdır.
Adresi : Çınar Mahallesi, 1402. Sokak, Şeyh Ziraf Apartmanı, Dış Kapı No: 55, 3.Kat, D:10 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 300,00 m2
Arsa Payı : 36/300
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam/ 5 kat/ konut alanında kaldığı anlaşılmaktadır.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 13/12/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2917 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR