BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt Çınar Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997789
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : ÇINAR MAH. / ESENYURT
Oda Sayısı : 3+1
: 102
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3342 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.07.2019 14:50
İkinci Satış Günü
:
01.08.2019 14:50
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU Büyükçekmece Adliye ek binası yanı Silivri ( e-5 ) yolu üzeri Aymerkez AVM karşısı Büyükçekmece - İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2018/3342 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 360 Ada, 3 Parsel, ÇINAR Mahalle/Köy, 2. KAT , 5 Bağımsız Bölüm Ana Gayrimenkul :Söz konusu parsel üzerinde bitişik nizamda, köşe konumlu, Gökmen Apartmanı olarak adlandırılmış bina bulunmaktadır. Bina konum olarak, Erzurum Kongre Caddesi ile bağlantılı 1530. Sokak ve 1561. Sokaklarına cepheli, köşe konumlu olarak yer almaktadır. Doğan Araslı Bulvarına 1,4 km mesafede bulunmaktadır. Yakın çevresinde Hz. İbrahim Camii, sağlık ocağı, Örnek İlkokulu ve benzer nitelikte bitişik nizam konut amaçlı kullanılan yapılar bulunmaktadır. Taşınmaz sosyal alanlara, eğitim kurumları ve toplu taşıma araçları ile ulaşıma yürüme mesafesindedir. Konu taşınmazın bulunduğu Bina; Bodrum+Zemin+4 Normal katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bina takribi 3 yıllık olup dış cephe mantolaması yapılmıştır. Binanın zemin katında A-101 Market bulunmaktadır. (5) Numaralı Mesken: Binanın 2. katında ve güney batı cephesinde yer almaktadır. Mal sahibinin eşi tarafından kullanılmaktadır. Mesken; 3 adet oda, salon, mutfak, banyo, Wc, antre ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Malzeme özelliği olarak ; Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar desenli saten boya, kısmen duvar kağıdı kaplı, tavan kartonpiyerli olup, salon tavanı asma tavan gömme spotludur. Mutfak dolapları laminat, tezgah granittir. Banyoda vitrifiye malzemesi olarak duşakabin, dolaplı lavabo ve klozet bulunmaktadır. İç kapılar ahşap panel, banyo ve Wc kapısı PVC, dış kapı çeliktir. Pencereler PVC doğramadır. Dairede kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Mutfak balkonu daire içine katılmış olup, diğer balkon cam sistemi ile kapatılmıştır. Bir odada klima bulunmaktadır. Daire bakımlı olup, standart malzeme özelliklerine sahiptir. Meskenin Brüt alanı : 125,00 m2 , Net alanı : 102,20 m2 dir. Söz konusu parsel üzerinden Enerji Nakil Hattı geçmektedir ve parsel üzerinden Yürütme Durdurma Kararı vardır. Parsele 11.07.2014 tarih ve 2014/18319 sayılı Yapı Ruhsatı ve 18.11.2015 tarih ve 2015/26225 sayılı "Yapı Kullanma İzin Belgesi" düzenlenmiştir.)
Adresi : Selahaddin Eyyubi Mahallesi, Erzurum Kongre Caddesi, 1530. Sokak, No:10, D:5, Gökmen Apartmanı Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 301,65 m2
Arsa Payı : 9/100
İmar Durumu : İnşaat tarzı Uygulama İmar Planı?nda, Bitişik Nizam, 5 Kat yapılaşma şartı ile Konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1 ise de Kredi Konut finansmanından kaynaklandığından KDV Kanununun 17/4 maddesi ş fıkrası gereğince satışın KDV'den istisna olduğu
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 04/07/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 01/08/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU Büyükçekmece Adliye ek binası yanı Silivri ( e-5 ) yolu üzeri Aymerkez AVM karşısı Büyükçekmece - İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur.Birinci artırmada istekli bulun-
madığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Büyükçekmece 2. İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankasındabulunan TR420001500158007290494645 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olmasıve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, yukarıda belirtildiği gibiKDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3342 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR