BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt/Çınar Mahallesi'nde 122 m² daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940666
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : ÇINAR MAH. / ESENYURT
Oda Sayısı : 3+1
: 122
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/25 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
360,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.03.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
25.04.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2018/25 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 187 Ada, 1 Parsel, ÇINAR Mahalle/Köy, Kapadık Mevkii, E2-1 Blok, 9 nolu bb Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz, tapunun Esenyurt İlçesi, Kapadık-Çınar Mahallesi, 187 ada 1 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Esenkent Toplu Yerleşim alanında, Cemal Paşa Caddesi, Akasya Evleri 4. kat, D: 9 adresinde yer almaktadır. Tapu kaydında E2-1 olarak belirtilen blok numarasının yerinde E46 (10J) Blok olduğu tesbit edilmiştir. Yerinde yapılan incelemede; dairenin plan itibariyle; giriş holü, salon, mutfak, üç yatak odası, banyo tuvalet, ebeveyn banyosu ve balkondan ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Dairenin 3 + 1 özellikte olduğu, plan itibariyle; girişte hol, L salon, mutfak, üç yatak odası, banyo tuvalet, küçük tuvalet ve balkondan ibaret olduğu görülmektedir. Daire giriş kapısı çelik kapı, pencereleri pvc olup, oda kapılarının panel kapı, zeminlerin ahşap masif parke, ıslak alanların seramik, tavanların kartonpiyer olduğu görülmektedir. Daire takriben 122 m² kullanım alanına sahiptir. Dairede merkezi ısıtma eşanjör sistemi kullanılmaktadır. Bina asansörlüdür. Ortak alanları bej mermer, merdiven korkulukları demirdir. Kapı girişi şifreli olup, güvenlik kamerası ile takip edilmektedir. Dairede ikamet edilmektedir. Taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede, ancak semt merkezinde bulunmaktadır. Komşu parsellerini Bahçeşehir, Akkoza Günbatı gibi toplu yerleşim alanları oluşturmaktadır. Alış veriş noktalarına, çarşı pazara yürüme mesafesindedir. Toplu taşım araçlarının geçiş güzergahı üzerindedir. E5 karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Altyapı sorunu çözüme kavuşturulmuş, planlı ve hızlı gelişim gösteren bir bölgede yer almaktadır. Modern şehircilik anlayışı ile inşa edilen çevresi, tamamlanan altyapısı, geçen süre içersinde tercih edilmesi ve rayicini kısa sürede bulması şeklinde özetlenecek faktörlerle prim yapan yerleşim alanında yer almaktadır. Yakınında Pazar Türk olarak isimlendirilen ve geniş bir alanda hizmet veren semt pazarı kurulmaktadır. Bölgede birçok prestijli konut projesi, alışveriş ve yaşam merkezleri yer almaktadır. Alışveriş merkezlerine ait servis araçları servis hizmeti vermektedir.
Adresi : Çınar Mah. Cemal Paşa Caddesi, Akasya Evleri 4. Kat, D:9 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 15.265 m²
Arsa Payı : 61/7136
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı KAKS: 0.30, TAKS:1,50 konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 360.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İrtifak Hakkı : TEK lehine Diğer : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 28/03/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 25/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
----------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Büyükçekmece 2. İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankasındabulunan TR420001500158007290494645 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olmasıve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/25 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR