BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt/Battalgazi Mahallesinde 57 m² daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01025093
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : BATTALGAZİ MAH. / KIRAÇ
Oda Sayısı : 2+1
: 57
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

ÖNCE VATAN 13.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2543 ESAS
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.09.2019 11:45
İkinci Satış Günü
:
18.10.2019 11:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE3. İCRA DAİRESİ

2019/2543 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN:
Özellikleri : Satışa konu daire nitelikli taşınmaz tapunun İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Kıraç Mahallesi, 655 ada, 38 parsel numaralı, 232,82 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmaz üzerindeki binada bodrum katta yer almakta olup taşınmaz 6/100 arsa paylı ve 1 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı bina adres olarak Esenyurt İlçesi, Battalgazi Mahallesi, Çamlıbel Sokağına bağlantılı Doğa Sokağı üzerinde yer almaktadır. Binanın dış kapı numarası 29-31 olduğu belirlenmiştir.Taşınmazın yer aldığı binanın yerinde yapılan incelemede bodrum, zemin ve 3 adet normal kattan oluştuğu, betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup ortak merdiven mahalleri mermer kaplı, merdiven korkuluklarının mevcut olduğu belirlenmiştir. Bina asansörsüzdür. Yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında binanın 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır.Bina ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumda olan binanın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Yakın çevresinde az katlı konut ve ticaret + konut nitelikli yapılar, Toki Kırımlı Fethiye Şükrü İlköğretim Okulu, Hamidiye Elmas Camii, Battalgazi Mah. Ana Sağlık Merkezi yer almaktadır.İnceleme günü taşınmazın yanda fotoğrafı görülen dış çelik kapısı çalınmakla beraber kapıyı açan olmamıştır. Bu nedenle içerisine girilemeyen taşınmazın özellikleri diğer kat maliklerine sorularak, emsal gezilerek, mimari şekli ve alanı ise İlgili Tapu Müdürlüğündeki ve İlgili Belediyedeki mimari projeleri incelenerek belirlenmiştir. Taşınmaz kiracı tarafından kullanılmaktadır. Taşınmaz projesine göre; antre, mutfak, 2 adet oda, 1 adet salon, banyo + wc ve ayrı tuvalet bölümlerinden oluşmaktadır. İncelenen ilgili Tapu Müdürlüğündeki mimari projesine göre net alanın 57,24 m2 dir. Taşınmazda ıslak zeminler seramik/fayans, kuru zeminler ise laminant parke kaplıdır. İç kapıları ahşap pres kapıdır. Pencereler pvc den mamul olup çift camlıdır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı mevcuttur.
Adresi : Battalgazi Mahallesi, Doğa Sokağı, Dış Kapı No: 29-31, D:1 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü : 232,82 m2
Arsa Payı : 6/100
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında; bitişik nizam/ 4 kat/ konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 17/09/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 18/10/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2543 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR