BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt/Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi'nde 116 m² daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978689
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : BARBAROS HAYRETTİN PAŞA MAH. / KIRAÇ
Oda Sayısı : 3+1
: 116
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/416 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.06.2019 11:45
İkinci Satış Günü
:
11.07.2019 11:45
Satış Yeri
:
İCRA MEZAT SALONU-EKİNOBA MAH. LONDRA ASFALTI YAN YOL NO ( 107 )ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL Satış şartları :

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2019/416 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI
İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Kıraç Köyü, 1035 ada, 7 parsel sayılı, 191,56 m2 yüz ölçümlü, 13/100 arsa paylı,ana taşınmaz niteliği arsa olan 3. Kat, 12 bağımsız bölüm nolu çatı piyesli mesken
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Barbaros Hayrettin Paşa Mah. Necip Fazıl Kısa Kürek Cad. 582. Sok. No : 10 Karabulut Apartmanında kain 1035 ada, 7 nolu parselde kayıtlı binanın 3. Katta, 13/100 arsa payına tefrikli ( 12 ) nolu çatı piyesli meskenin tamamıdır. Söz konusu parsel üzerindebitişik nizamda, Karabulut Apartmanı olarak adlandırılmış bina bulunmaktadır. Taşınmaz konum olarak, Necip Fazıl Kısakürek Caddesi ile bağlantılı çevresinde Rüya Konakları, Bey Life, benzer nitelikte konut amaçlı kullanılan yapılar ve boş parseller bulunmaktadır. Osman Nuri Bakırcı Ortaokulu, Piri resi Camii ve toplu taşıma araçları ile ulaşım yürüme mesafesindedir. Konu taşınmazın bulunduğu bina;bodrum+zemin+3 normal+çatı katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bina takribi 3 yıllık olup, dış cephe mantolaması yapılmıştır. (12) Numaralı Çatı Piyesli Mesken : Binanın 3.normal+çatı katında ve batı cephesinde yer almaktadır. Pencereleri kuzey ve güney cephelerine bakmaktadır. Dairenin, 3.normal kat ile çatı piyesi arasında merdiven olmayıp çatı piyesine bina sahanlığından ayrı bir kapı konularak bağımsız bir daire olarak kullanılmaktadır. Çatı piyesi mal sahibi tarafından kullanılmaktadır. 3.normal katı: 73,00 m2 brüt alanlı olup 2 adet oda, salon, mutfak, banyo-wc, hol ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Çatı piyesi : Takribi 63,00 m2 brüt alanlı olup ayrıca toplamda 10,00 m2 alanlı 2 adet teras bulunmaktadır. Ayrı daire olarak kullanılan çatı piyesi 2 adet oda, salon, mutfak, banyo-wc, hol ve 2 adet teras hacimlerinden oluşmaktadır. Malzeme özelliği olarak : Dairelerin yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, tavanlar kartonpiyerli olup, normal kat salon ve mutfak tavan kenarları alçıpan asma tavandır. Çatı piyesinde bir oda ve hol kısmen yanmış olup, parkeler, duvarlar ve tavanı bakım ve tadilat gerektirmektedir. Mutfak dolapları laminat, tezgah granittir. Banyolarda vitrifiye malzemesi olarak duşakabin, lavabo ve klozet bulunmaktadır. Pencereler PVC doğramadır. İç kapılar Amerikan panel, banyo kapıları PVC, dış kapılar çeliktir. Dairelerde ısıtma amaçlı olarak kombi sistem petekli kalorifer tesisatı bulunmaktadır. Daireler standart malzeme özelliklerine sahip olup, çatı piyesi ufak yangın sebebi ile kısmen bakım ve tadilat gerektirmektedir. Çatı piyesli meskenin takribi brüt alanı :146,00 m2, Net kullanım alanı:116,00 m2 dir.
Adresi : Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi, Necip Fazıl Kısakürek Caddesi, 582.Sokak, No:10, Karabulut Apartmanı Esenyurt/ İSTANBUL
Yüzölçümü : 193,56 m2
Arsa Payı : 13/100
İmar Durumu : Esenyurt Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün dosyada mevcut imar yazısına göre; İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi, 1035 ada 7 nolu parsel, İ.B.B.Meclisi’nin 13.09.2013 onay tarihli, Esenyurt Tem Güneyi 6.Etap 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı’nda, Taks:0.30, Kaks(emsal):1.00, bitişik nizam, 4 kat yapılaşma şartı ile kısmen ‘’Konut’’ alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 11/06/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 11/07/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU-EKİNOBA MAH. LONDRA ASFALTI YAN YOL NO ( 107 )ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/416 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 05/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR