BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt/Akçaburgaz'da 90 m2 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943054
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : AKÇABURGAZ MAH. / KIRAÇ
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4721 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.04.2019 15:25
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 15:25
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ
2018/4721 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: İstanbul İl,Esenyurt İlçesi, Akçaburgaz Mahallesi, 134 ada 9 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Esenyurt Akçaburgaz Mahallesi, Akçaburgaz Caddesi,3043 Sokak, (eski 45. Sokak ) No:9, bodrum kat, D: 1 adresinde yer almaktadır.Yerinde yapılan incelemede dairenin plan itibariyle; giriş holü, salon, mutfak, üç yatak odası, banyo tuvalet ve ayrı bir tuvaletten ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Dairenin ön tarafından bahçeye çıkış imkanı bulunmaktadır. Daire giriş kapısı mobilya çelik kapı, oda kapıları Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, tavanlar kartonpiyer, pencereler pvc, pencere korkulukları ferforje demirdir. Bina ortak alanları bej mermer, merdiven korkuluklar alüminyumdur. Dairede ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Dairede mal sahibinin ikamet ettiği belirtilmiştir. Daire takriben brüt 90 m2 kullanım alanına sahiptir.Taşınmaz ilçe merkezine uzak kalmakla birlikte; alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Yakın çevresinde küçük ve orta ölçekli sanayi tipi ve konut tipi yapılaşmalar bulunmaktadır. Alışveriş noktalarına, çarşı pazara nispi mesafededir.Toplu taşım araçlarının duraklarına yürüme mesafesindedir.Belediyehizmetlerinden yararlanmaktadır. E-5 karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Yakınında semt pazarı kurulmaktadır. E5 karayolu ve TEM otoyolunu birbirine bağlayan çevre yoluna ve gişelere yakın mesafededirler.
Arsa Payı: 6/100
İmar Durumu: 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında İkiz Nizam 4 Kat Konut Alanında kaldığı
Kıymeti: 170.000,00 TL
KDV Oranı: KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 04/04/2019 günü 15:25 - 15:30 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 15:25 - 15:30 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4721 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR