ERZURUM 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Erzurum/Yakutiye'de bina mahkeme kararıyla satılık

ERZURUM 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941727
Şehir : Erzurum / Yakutiye
Oda Sayısı : 2+1
: 336
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

YENİGÜN 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/15 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
525,725 TL
Birinci Satış Günü
:
15.03.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
15.04.2019 15:00
Satış Yeri
:
Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZURUM
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/15 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışı yapılacak olan ve tapu kaydında arsa vasıflı taşınmazın Erzurum İl, Yakutiye İlçe, Veyisefendi Mahallesi 113 Ada, 138 Parsel üzerinde bodrum dahil 5 katlı yapı bulunmaktadır. Bilirkişi raporunda, bina III. Sınıf B grubu yapılar sınıfında ve 20-25 yıllık olduğu tespit edilmiştir. Binanın asansörü bulunmamakta, dış pencere doğramalarıahşap, çatı malzemesi galvanizli oluklu sac malzeme ile kaplanmıştır. Merdivenler dökme mozaik, korkuluklar ise demir ferforje olarak yapılmıştır. Alt katı işyeri, üst katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Daireler 2 oda bir salon olarak yapılmış olup, soba ile ısınmaktadır. Üç adet balkonu bulunmakta ve kuzey-güney-batı cepheli ve belediyenin her türlü hizmetlerdinden yararlanmaktadır. Satışa konu parsel kentsel dönüşüm ve gelişim bölgesindedir.

Adresi : Erzurum İl, Yakutiye İlçe, Veyisefendi Mah. 113 Ada, 138 Parsel,
Yüzölçümü : 336,00 m2
Kıymeti : 525.725,76 TL
KDV Oranı : %8
1. Satış Günü : 15/03/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 15/04/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/15 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR