ERZURUM 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Erzurum/Yakutiye'de 4+1 daire icradan satılıktır

ERZURUM 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981271
Şehir : Erzurum / Yakutiye
Oda Sayısı : 4+1
: 182
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLETİN SESİ 13.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/86 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
273,053 TL
Birinci Satış Günü
:
27.05.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
27.06.2019 11:30
Satış Yeri
:
Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZURUM
3. İCRA DAİRESİ
2015/86 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Erzurum İl, Yakutiye İlçe, İSTASYON Mahallesi, 1176 Ada, 281 Parsel, 15 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı taşınmazın özellikleri:
Daire duvarlarının sıvalı boyalı olduğu, tavanın plastik boyalı olduğu ve kartonpiyerli olduğu, oda ve salon döşemesinin rabıtalı tahta olarak yapıldığı, ıslak hacimlerin ise seramik olarak yapıldığı tespit edilmiştir. Dairenin mutfak dolabının, vestiyerinin bulunduğu tespit edilmiştir. Bina asansörünün bulunduğu tespit edilmiştir. Borç konusu taşınmazın brüt alanı 214 m² olduğu ve net kullanım alanının ise 182 m² olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın fiziki özellikleri incelendiğinde; 4 oda, 1 salon, 1 wc, 1 banyo, ebeveyn banyo, 2 balkon, hol ve mutfaktan oluştuğu tespit edilmiş olup, taşınmaz kuzey-batı cephelidir. Borç konusu dairenin bulunduğu yapı IV. Sınıf A Grubu yapılar statüsünde olup, taşınmazın yaklaşık 10-15 yıllık bir yapı olduğu yaşı, bakımı ve yıpranması göz önüne alındığında yıpranma payı %15 düşürülmesine karar verilmiştir. Ayrıntılı bilgi dosyasında mevcuttur.
Adresi : Şükrüpaşa Mah. Kanyolu Cad. No:17 Yıldız Sitesi, Kat:3 No:15 Yakutiye / ERZURUM
Yüzölçümü : 182 m2
Arsa Payı : dosyasında
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 273.053,55 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 27/05/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 27/06/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/86 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR