ERZURUM 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Erzurum Yakutiye'de 3+1 daire icradan satılıktır

ERZURUM 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078787
Şehir : Erzurum / Yakutiye
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Yayınlandığı Gazeteler

YENİGÜN 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4552 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,275 TL
Birinci Satış Günü
:
23.12.2019 14:40
İkinci Satış Günü
:
17.01.2020 14:40
Satış Yeri
:
Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi)Yakutiye / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ERZURUM 3. İCRA DAİRESİ'nden

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

2018/4552 ESAS

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Erzurum ili, Yakutiye ilçesi, İstasyon Mahallesi 1606 ada, 18 parsel, B Blok 4. kat, 9 nolu bağımsız bölümün özellikleri(27/08/2018 tarihli bilirkişi raporu uyarınca) : Taşınmaz 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyo, WC ve bir adet balkondan oluşmaktadır.Güney-kuzey cephelidir. Bürüt 150 m², net 135 m² alana sahiptir. Taşınmazın duvarları sıvalı boyalı,daire girişi duvarlarının kağıt kaplama yapıldığı, tavanının plastik boyalı, kartonpiyer yapılı olduğu ve salon tavanında altın varak ve duvar kaplamalarının kağıt kaplama yapıldığı, oda ve salonu döşemesinin laminant parke olarak yapıldığı, ıslak hacimlerin ise seramik olarak yapıldığı tespit edilmiştir. Dairenin vestiyer, mutfak dolabı ve banyo dolabının mevcut olduğu, doğalgaz tesisatının kombi sistem, kalorifer peteklerinin panel radyatör olduğu, yapının yaklaşık 5 yıllık bir yapı olduğu, yıpranma oranının %5 olduğu tespit edilmiş olup, 3.sınıf B gurubu yapı statüsündedir.
Adresi : İstasyon Mah. 6.Sok. Mesut Evler Bostancıoğlu Saray Apt. B Blok 4.Kat, No:9 Yakutiye / ERZURUM
Yüzölçümü : 135 m²
Arsa Payı : 15/294
İmar Durumu : Dosyada mevcut
Kıymeti : 200.275,40 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 23/12/2019 günü saat 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 17/01/2020 günü saat 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi)Yakutiye / ERZURUM
Yukarıda özellikleri yazılı taşınmaz/lar açık arttırma suretiyle satılacaktır.

SATIŞ ŞARTLARI :

1) Açık artırma yukarıda belirtilen yer, gün ve saatlerde açık artırma sureti ile yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, birinci artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda (esatis.uyap.gov.tr internet adresinde) teminat yatırılmak suretiyle teklif verilebilecektir. Yapılacak ihalelere elektronik ortamda verilen en yüksek teklif ile başlanılacaktır. Birinci artırmada hacizli malın takdir edilen değerinin % 50'si ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunacaktır. Birinci artırmada istekli bulunmadığı veya böyle bir bedelle alıcı çıkmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. İkinci artırmada da malın takdir edilen değerinin % 50'si, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamı, satış giderlerini (paraya çevirme ve paylaştırma masrafları dahil) geçmek şartı ile en çok artırana ihale olunacaktır. Bu artırmada da istekli bulunmadığı veya bu bedelle alıcı çıkmadığı takdirde satış talebi düşecektir.
2- a) Arttırmaya iştirak edeceklerin, malın tahmin edilen değerinin % 20'si oranında TL (Türk lirası) peşin para veya bu miktar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış pesin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere süre verilebilir.
b) İhale damga vergisi, KDV (katma değer vergisi), tapu alım harcının yarısı (alıcı hissesi) ve tapu giderleri ile taşınmazın tahliye ve teslim giderleri alıcıya aittir. Taşınmazın aynından doğan vergiler, tapu alım harcının yarısı (satıcı hissesi) ile tellaliye ücreti satış bedelinden ödenecektir.
3) Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydı ile, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelini derhal veya verilen süre içerisinde ödemek zorundadırlar.
4) İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (* ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir) bu taşınmaz üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile 15 gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5) Satış bedeli hemen veya verilen süre içinde ödenmezse İİK'nun 133. maddesi uyarınca ihale feshedilecektir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen sorumlu olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6) Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup, gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7) Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenler 2018/4552 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurabilirler.
8) Satış ilanının belirtilen adreslerinde ilgililere tebliğ yapılamaması halinde iş bu ilanın tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine geçeceği hususu ilan olunur.05/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR