ERZURUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Erzurum Yakutiye'de 272 m² dubleks daire icradan satılıktır

ERZURUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01033401
Şehir : Erzurum / Yakutiye
Semt-Mahalle : RABİA ANA MAH. / YAKUTİYE
: 272
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 31.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2397 ESAS
Muhammen Bedeli
:
463,501 TL
Birinci Satış Günü
:
26.09.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
21.10.2019 14:45
Satış Yeri
:
Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZURUM
1. İCRA DAİRESİ
2018/2397 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum İl, Yakutiye İlçe, 6265 Ada, 2 Parsel, KIRMACI Mahalle/Köy, 38 Nolu Bağımsız Bölüm Tapuda DUBLEKS -MESKEN niteliğinde, Bilirkişi raporuna göre; brüt alanı 320 m2 net kullanım alanı 272 m2'dir. Kiracı İsmail Tosunoğlu ikamet etmekte.Yaklaşık 5 yıllık bir yapı olup 4. sınıf A grubu yapılar statüsündedir.Kat dubleksi olup üst kat 2 odo,1 banyo, 2 balkon alt kat 3 oda ,1 salon, mutfak,1 WC,1 banyo,ebeveyn banyosu,hol 2 balkondan oluşmakta ve Güney-Batı cephelidir.Binada çift asansör bulunmakta, doğalgazlı ve kaloriferli , merkezi sistemle ısınmakta.Üst kata ahşap merdivenle daire içerisinden çıkılmakta.tavanlarda kartonpiyerler var, duvarlar sıvalı-boyalı, oda ve salon döşemesi laminant parke,ıslak hacizler seramik.Mutfak dolabı,banyo dolabı ve vestiyer mevcut.Dış cephe doğramaları PVC, çatı malzemesi galvanizli oluklu sac malzeme ile kapalı,bakımlı belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi :Rabiana Mah. Palandöken Cad. Acar Kent sitesi A Blok No:38 Yakutiye/ERZURUM

Yüzölçümü : 1.552 m2

Arsa Payı : 11/276

İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.

Kıymeti : 463.501,68 TL
KDV Oranı : %8 (843 sayılı Cumhurbaşkanı kararı ek kararın 2. Maddesi ve değişik geçici 3. Maddesi gereğince)
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 26/09/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 21/10/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2397 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/07/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR