ERZURUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Erzurum/Palandöken'de üç katlı dubleks villa icradan satılıktır

ERZURUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979071
Şehir : Erzurum / Palandöken
Oda Sayısı : 6+1
: 340
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5929 ESAS
Muhammen Bedeli
:
564,637 TL
Birinci Satış Günü
:
24.05.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
24.06.2019 11:30
Satış Yeri
:
Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZURUM
1. İCRA DAİRESİ
2018/5929 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum İl, Palandöken İlçe, 6042 Ada, 1 Parsel, OSMAN BEKTAŞ Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Alınan bilirkişi raporuna göre borç konusu taşınmaz Erzurum İli Palandöken İlçesi Osman Bektaş Mahallesi 6042 Ada 1 numaralı parsel üzerinde bulunan J Blok da bulunan bodrum kat dahil üç katlı dubleks villa olan 1 nolu bağımsız bölümdür. taşınmazın bulunduğu bina bahçe içerisinde bulunmakta olup yeşil alan olarak kullanılmaktadır. çevre düzenlemesi yapılmıştır. taşınmaz Kayak yolu olarak bilinen yerleşim bölgesinde Palandöken kayak tesislerine çıkarken solda kalmaktadır. Taşınmaz bürüt alanı 340,00 m² olup net kullanım alanı ise 270,00 m² olduğu tespit edilmiştir. dairenin bulunduğu yapı IV. sınıf B Grubu yapılar statüsünde değerlendirilmiş 5-10 yıllık bir yapı olduğu bildiriliştir. Bodrum Kat : garaj ( bir kısmı mutfak olarak kullanılıyor ) iki bölme zemin kat; misafir odası , mutfak, salon ve griş holü, WC ve 1 adet verandadan oluştuğu, 1. Kat; 4 oda, 1 adet normal banyo, 1 adat ebeveyn banyo, 1 adet balkondan oluştuğu, çatı katı; 1 odadan oluştuğu tespit edilmiştir. Güney- kuzey- doğu cephelidir. duvarları sıvalı boyalı olduğu, tavanlarının plastik boyalı ve kartonpiyerli, oda ve salon döşemesinin laminant olarak yapıldığı, ıslak hacimlerin ise seramik olarak yapıldığı tespit edilmiştir. Dairenin vestiyer, mutfak dolabı ve banyo dolabının mevcut olduğu doğalgaz tesisatının kombi sistem, kalorifer peteklerinin panel radyatör olup bina içerisinde katlar arası geçiş ahşap merdivenle sağlanmaktadır. Binanın kapalı garajının mevcut olduğu ve müstakil bahçesinin oldğu tespit edilmiştir. borç konusu taşınmaz belediyenin her türlü alt yapı ve üst yapı hizmetlerinden faydalandığı görülmüştür.
Adresi : Yunusemre Mah. Kış Turizmi Küme Evler J Blok 1 Nolu Bağımsız Bölüm Palandöken / ERZURUM
Yüzölçümü : 270 m2
Arsa Payı : 10/180
İmar Durumu : Dosyasındadır
Kıymeti : 564.637,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 24/05/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 24/06/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri :Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5929 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR