ERZURUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Erzurum/Palandöken'de daire icradan satılıktır

ERZURUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00987175
Şehir : Erzurum / Palandöken
Oda Sayısı : 4+1
: 185
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEBAKIŞ 26.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
240,839 TL
Birinci Satış Günü
:
13.06.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
11.07.2019 14:15
Satış Yeri
:
Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZURUM
1. İCRA DAİRESİ
2018/13 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum İl, Palandöken İlçe, 4497 Ada, 2 Parsel, HÜSEYİN AVNİ ULAŞ Mahalle/Köy, KAN HARKI Mevkii, 23 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın brüt alanı 185 m2 , net kullanım alanı 160m2'dir.Yapı III. sınıf B Grubu yapılar statüsünde , 4+1 daire 4 oda , 1 salon, mutfak,kiler,banyo,ebeveyn banyo, giriş holü, WC ve 1 adet balkondan oluşuyor. Dış cephe cam seramik kaplı, çatısı oluklu galvanizli sac , bina kaloriferli ve kombili , asansör mevcut,belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanıyor.Dairenin duvarları sıvalı boyalı, tavan plastik boyalı kartonpiyer yapılı, oda ve salon döşemeleri ile koridor döşemelri laminant parke , ıslak hacimler seramik kaplı, dairenin mutfak ve banyo dolabı, vestiyeri var. Doğalgaz tesisatı kombi sistem, kalorifer petekleri panel radyatör, bina içinde kullanılan merdivenler mermer, korkuluklar alüminyum ferforjedir.
Adresi : Hüseyin Avni Ulaş Mahallesi Atatürk Bulvarı Zeri 1. Cadde Gülcan Evler 4. Kat No:23 Palandöken / ERZURUM Yüzölçümü : 160 m2Arsa Payı : 64/1400 İmar Durumu :Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 240.839,00 TL

KDV Oranı : %8

Kaydındaki Şerhler :Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 13/06/2019 günü 14:15 - 14:20 arası

2. Satış Günü : 11/07/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR