ERZURUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Erzurum Palandöken'de 4+1 daire icradan satılıktır

ERZURUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047189
Şehir : Erzurum / Palandöken
Semt-Mahalle : YUNUSEMRE MAH. / PALANDÖKEN
Oda Sayısı : 4+1
: 160
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEBAKIŞ 06.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7936 ESAS
Muhammen Bedeli
:
251,347 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
05.12.2019 14:20
Satış Yeri
:
Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZURUM
1. İCRA DAİRESİ
2018/7936 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Erzurum ili Palandöken ilçesi Yunusemre mah. Hanımlar kerhizi mevkii, 6247 ada 1 parsel A blok natamam b ve c blokları tamamlanmış 7'şer katlı betonarme bina ve arsası ana taşınmaz nitelikli C blok 5.kat 21 nolu bağ.bölümde kayıtlı mesken nitelikli taşınmaz.
Parsel üzerinde kat mülkiyeti tesis edilmiştir. Çevre düzenlemesi yapılmıştır. Binanın girişinde bahçe şehir yapı kooperatifi C blok yazmaktadır. Taşınmazın brüt alanı 190m² net kullanım alanı ise 160m²'dir.Taşınmaz yaklaşık 10-15 yıllık bir yapıdır. IV.Sınıf A grubu yapılar statüsündedir.4 oda,1 salon, mutfak,wc,1 banyo 1 ebeveyn banyosu, kiler hol, 2 balkondan oluşmaktadır.Doğu-kuzey cephelidir.Bina asansörü bulunmaktadır. Doğalgazlı ve kaloriferli yapı olarak projelendirilmiştir. Tavanlar ve duvarlar sıvalı boyalı oda ve salon döşemesi laminant parke, ıslak hacimleri ise fayans olarak yapılmıştır.Kartonpiyerleri mevcuttur. Mutfak dolabı ve vestiyeri mevcuttur.Banyo dolabı bulunmamaktadır. Dıkş pencere doğramaları PVC doğrama yapılmıştır.Çatı malmesi galvanizli oluklu saç malzeme ile kaplanmıştır. Taşınmazın bakımlı, satılabilir, yaşına göre yıllık periyodik bakımları yapılmıştır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Yunusemre mah. Kibar sok.Bahçe şehir yapı koop.C blok no:22 kat:5 no:21Palandöken/ Erzurum
Yüzölçümü : 160 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 251.347,49 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 03/12/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7936 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR