ERZURUM 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Erzurum Palandöken'de 3+1 daire icradan satılıktır

ERZURUM 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01152872
Şehir : Erzurum / Palandöken
Semt-Mahalle : HÜSEYİN AVNİ ULAŞ MAH. / PALANDÖKEN
Oda Sayısı : 3+1
: 151
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/160 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
257,701 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
29.05.2020 11:30
Satış Yeri
:
Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZURUM
3. İCRA DAİRESİ
2019/160 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum İl, Palandöken İlçe, 5948 Ada, 1 Parsel, Hüseyin Avni Ulaş Mahalle/Köy, A Blok 2. Kat 10Nolu Bağımsız Bölüm; Bilirkişi raporuna göre; brüt alanı 190 m² net kullanım alanı ise 151,50 m² olduğu tespit edilmiştir. taşınmazda keşif esnasında kiracının ikamet ettiği tespit edilmiştir. taşınmazın yaklaşık 20-25 yıllık bir yapı olduğu, III. sınıf B Grubu yapılar statüsünde değerlendirildiği bildirilmiştir. Satışa konu taşınmaz 3 oda 1 salon 2 balkon, ebeveyn banyosu, mutfak, wc, banyo ve holden oluşmakla, iki çepheli olup kuzey- doğu cephelidir. Satış konu taşınmazın bulunduğu binan asansörü bulunmaktadır. Merkezi sistem doğalgaz tesisatı vardır. Dış cephe sıvalı- boyalı ve çatısının trapez galvanizli saç olduğu, belediyenen her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalandığı bildirilmiştir.
Adresi : Hüseyin Avni Ulaş Mah. Alparslan Türkeş Bulvarı No: 104 Menekşe Yapı Koop. A Blok 2. Kat No: 10 Palandöken/ ERZURUM
Yüzölçümü : 161,50 m2
Arsa Payı : 1/48
İmar Durumu : Dosyasındadır
Kıymeti : 257.701,04 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı Dosyasındadır
1. Satış Günü : 29/04/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 29/05/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/160 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/03/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR