ERZURUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Erzurum/Palandöken'de 3+1 daire icradan satılıktır

ERZURUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979327
Şehir : Erzurum / Palandöken
Oda Sayısı : 3+1
: 136
Bina Yaşı : 0
Bulunduğu Kat : 7
Yayınlandığı Gazeteler

YENİGÜN 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9046 ESAS
Muhammen Bedeli
:
165,668 TL
Birinci Satış Günü
:
13.06.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.07.2019 14:00
Satış Yeri
:
Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZURUM
1. İCRA DAİRESİ
2018/9046 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum İli, Palandöken İlçesi, Osmangazi Mahallesi, 5925 Ada, 27 Parsel,7.kat, 32 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı mesken nitelikli taşınmaz. Taşınmazın bulunduğu bina yapım aşamasında olup, karkas haldedir. Parsel üzerinde kat irtifakı tesis edilmiştir.Taşınmaz Toki cami arkasında bulunmaktadır. Brüt alanı 160 m², net kullanım alanı ise 136 m²'dir. Taşınmazın yaklaşık 0-1 yıllık bir yapı olduğu ve eksik imalatları göz önüne alındığında yıpranma yapı %40 düşülmesine karar verilmiştir. Yapı IV. Sınıf A grubu yapılar statüsündedir, 3 oda,1 salon, mutfak, 1wc, 1 banyo, evebeyn banyosu, hol, 2 balkondan oluşmaktadır.İnşaat halinde olup henüz tamamlanmamıştır.Dış tuğlaları örülmüş, sıva ve boyası yapılmamıştır. Pencere doğramaları takılmış ancak camları takılmamıştır. Daire dış kapısı ve daire içi kapılar, radyatörler takılmamıştır.Duvarları ve tavanları sıvasız ve boyasızdır. Elektrik tesisatı ve sıhhi tesisatı yapılmıştır. Taban döşemeleri, merdiven kaplamaları yapılmamıştır. Binanı asansörü yapılmamış, çatı iskeleti yapılmış ancak saç kaplaması yapılmamıştır.
Yüzölçümü : Net: 136 m²
Arsa Payı : 170/5344
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 165.668,72 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 13/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 11/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9046 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/04/2019.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR