ERZURUM 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Erzurum/Palandöken'de 3+1 daire icradan satılıktır

ERZURUM 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00964359
Şehir : Erzurum / Palandöken
Semt-Mahalle : HÜSEYİN AVNİ ULAŞ MAH. / PALANDÖKEN
Oda Sayısı : 3+1
: 175
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEBAKIŞ 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/149 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
351,106 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
29.05.2019 11:30
Satış Yeri
:
Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Yakutiye / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZURUM
3. İCRA DAİRESİ
2018/149 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Dosyamızdan alınan 05/11/2018 tarihli bilirkişi raporuna göreborç konusu taşınmazın brüt alanının 175 m2 olduğu, net kullanım alanının ise 145 m2 olduğu , 3 oda, 1 salon, banyo, ebeveyn banyo, wc, hol ve mutfaktan oluştuğu, dairenin oda ve salon döşemesinin laminant parke olarak yapıldığı,ıslak hacimlerin ise seramik olarak yapıldığı,dairenin vestiyer , mutfak dolabı ve banyo dalabının mevcut olduğu, doğalgaz tesisatının kombi sistem, kalorifer peteklerinin panel radyatör olup yapının yaklaşık 3-5 yıllık bir yapı olduğu, 2 adet balkonunun bulunduğu, yapının 3.sınıf B Grubu yapılar statüsünde olduğu, borç konusu taşınmazın Hüseyin Avni Ulaş Mahallesi üzerinde olması bu caddenin tüm özel sektör ve kamuya ait toplu ulaşım araçları tarafından kullanılıyor olması,taşınmazın topoğrafik yapısının 7 katlı imarlı konut inşaatlarının yapımına müsait oluşu, borç konusu taşınmazın Belediyenin tüm alt yapı ve üst yapı hizmetlerinden fyadalanır durumda oluşu, tüm kamu ve özel sektör hizmetlerinden eksiksiz faydalanır durumda oluşu taşınmazın değerini arttırmakta olduğu dosyadaki bilirkişi raporundan anlaşılmaktadır.
Adresi : Hüseyin AvniUlaş Mah.İbrahim Hakkı Caddesi Platinyum Sitesi E Blok 4.Kat No:10 Palandöken / ERZURUM
Yüzölçümü : 5.122,34
İmar Durumu : Dosyasındadır.
Kıymeti : 351.106,16 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındamevcuttur.
1. Satış Günü : 29/04/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 29/05/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Yakutiye / ERZURUM
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/149 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 11/03/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR