ERZURUM 5. İCRA DAİRESİ

Erzurum Palandöken'de 2+1 daire icradan satılıktır

ERZURUM 5. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077043
Şehir : Erzurum / Palandöken
Oda Sayısı : 2+1
: 110
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEBAKIŞ 05.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3203 ESAS
Muhammen Bedeli
:
148,516 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZURUM 5. İCRA DAİRESİ
2017/3203 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Erzurum İli, Palandöken İlçesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, 3 Önleme Bölgesi Mevkii, 1371 ada, 1 parselde kayıtlı D Blok, Zemin Kat, 2 Nolu bağımsız bölüm taşınmazdır. Taşınmaz borçlu adına tam hisseli kayıtlı olup, brüt 110, ortak kullanım alanları düşüldükten sonra net 98 m2 dir. Taşınmaz iki oda, bir salon, giriş holü, yatak odası holü, iki adet balkon, mutfak, wc ve banyodan oluşmaktadır. Betonarme karkas yapıdır. Kuru mahaller döşeme kaplama ıslak mahaller mala perdahlı şap kaplıdır. Duvarlar tuğla duvar içmahal duvar boyaları kaba sıva üzeri ince sıva üzeri plastik boyalıdır. Mutfak dolabı ve fortmantosu mevcut olup giriş kapısı ve kasası çelikten yapılmıştır. Taşınmaz kuzey güney cephelidir. Isınması kombili doğalgazlı kalorifer sistemi ile yapılmakta olup, doğal gaz tesisatı döşenmiştir. Taşınmazın şehir merkezinde oluşu, ulaşım sorununun bulunmaması ve Belediyenin tüm alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanıyor olması değerini artırmaktadır. Kesinleşen bilirkişi raporuna göre taşınmaza 148.516,00 TL değer tespiti yapılmıştır

Arsa Payı : 3/90
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur
Kıymeti : 148.516,00 TL

KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3203 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR